Aktualności
01.12.2023

II Spotkanie Literaturoznawcze na UWM

W piątek 1 grudnia na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zorganizowano II Spotkanie Literaturoznawcze. Badacze i badaczki przez cały dzień dyskutowali o swoich najnowszych dokonaniach.  Posłuchajcie naszej relacji!

I Spotkanie Literaturoznawców na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie odbyło się pod koniec listopada 2022 roku. I już wtedy wiadomo było, że badaczki i badacze związani z Instytutem Literaturoznawstwa UWM będą spotykać się regularnie, by podsumować kolejny rok pracy naukowej.

W piątek 1 grudnia dotrzymali słowa. A swoje wystąpienia wygłosiło 28 osób. "Naszym celem jest to, ażeby spotkania odbywały się cyklicznie - akurat w tym czasie przedświątecznym, adwentowym. Celem tego spotkania jest integracja społeczności literaturoznawczej na naszym wydziale. Dlatego nie zapraszamy osób z zewnątrz" - tłumaczy prof. Aneta Jachimowicz. "To integracyjna impreza polegająca na tym, że literaturoznawcy przedstawiają swoje projekty badawcze zakończone bądź zainicjowane w danym roku. W ten sposób poznajemy się lepiej i mamy możliwość stworzenia współpracy międzyfilologicznej. Bo ważne jest to, że reprezentujemy różne filologie. Mamy tutaj germanistów, rusycystów, polonistów i anglistów. Piszemy nasze publikacje w tych czterech językach."

Posłuchajcie naszej relacji!

Relację przygotowały: Aniela Potorska i Barbara Tomczak.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: