Aktualności
29.11.2023

VI Dni Świadomości Żywieniowej

Koło Naukowe Żywienia i Profilaktyki Żywieniowej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie już po raz szósty organizuje Dni Świadomości Żywieniowej. Wydarzenie w formie online zaplanowano w dniach 1-3 grudnia. A skierowane jest do osób, które chcą zdobyć fachową wiedzę na temat trendów w żywieniu.

 

VI Dni Świadomości Żywieniowej to trzy intensywne dni wykładowe z udziałem polskich i zagranicznych specjalistów. Wydarzenie ma charakter międzynarodowy i interdyscyplinarny, dlatego wśród prelegentów znaleźli się żywieniowcy, technolodzy żywienia, dietetycy, psycholodzy i lekarze.

"Chcemy przekazać ważną wiedzę żywieniową. Chcemy to robić przede wszystkim merytorycznie i w sposób przystępny" - mówiła w naszym studiu Aleksandra Purkiewicz, przewodnicząca Koła Naukowego Żywienia i Profilaktyki Żywieniowej. "Zaplanowaliśmy 25 prelekcji (czyli 7-9 dziennie). Tematyka będzie różnorodna. Będziemy mówić o technologii żywienia, ale też trochę o psychologii żywienia, o żywieniiu dzieci, o żywieniu w różnych stanach chorobowych. Mamy też prelekcje anglojęzyczne, które będą okazją do podszkolenia języka."

Ale to jeszcze nie wszystkie tematy. "Ja będę przedstawiała alternatywne źródła białka w żywieniu człowieka. Zajmujemy się m.in. z Olą owadami. Bardziej skupiałyśmy się na akceptowalności konsumenckiej. Przedstawię również tematykę glonów, alk, wodorostów, organizmów morskich (kryle) i nowych trendów, czyli mięsa in vitro" - zdradza Joanna Browarek z Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności Polskiej Akademii Nauk w Olsztynie (Laboratorium sensoryczne).

Z Aleksandrą Purkiewicz i Joanna Browarek spotkał się Piotr Szauer. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Ciekawym elementem tegorocznej edycji konferencji będzie też debata pod hasłem: "Dlaczego jemy? Porozmawiajmy o funkcjach żywności". W sobotę 2 grudnia o 16:00 wezmą w niej udział:  prof. Joanna Klepacka, dr n. med. Kamila Julia Regin, dr inż. Joanna Ciborska oraz lek. Jakub Morze. Będzie to dyskusja technologa żywności, psychologa, żywieniowca i psychodietetyka oraz lekarza. Całość poprowadzi mgr inż. Aleksandra Purkiewicz, doktorantka Wydziału Nauki o Żywności oraz przewodnicząca Koła Naukowego Żywienia i Profilaktyki Żywieniowej.

"Pragniemy pokazać, jakie powiązania występują pomiędzy różnymi dziedzinami związanymi z żywnością. Ponadto, chcemy podkreślić, że każdy punkt widzenia jest istotny. Holistyczne podejście umożliwia spojrzenie na dany aspekt z każdej perspektywy" - tłumaczą organizatorzy.

VI DNI ŚWIADOMOŚĆ ŻYWIENIOWEJ

I Dzień - piątek, 1.12 · 10:30–20:30 Informacje dla uczestników spotkania w Google Meet Link do rozmowy wideo: https://meet.google.com/ykt-cwhv-zhu
Kod: yktcwhvzhu

II DZIEŃ - sobota, 2.12 · 09:30–20:30 Informacje dla uczestników spotkania w Google Meet Link do rozmowy wideo: https://meet.google.com/cra-gnhs-yxs
Kod: cragnhsyxs

III DZIEŃ - niedziela, 3.12 · 09:30–20:30 Informacje dla uczestników spotkania w Google Meet Link do rozmowy wideo: https://meet.google.com/mpw-nqii-jcs
Kod: mpwnqiijcs

W tym roku nie obowiązują zapisy na wydarzenie, a w celu uzyskania certyfikatu będzie udostępniony formularz w trakcie wydarzenia.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: