Aktualności
27.10.2023

Obradował Senat UWM

W piątek 27 października w Kortowie zebrał się Senat Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. O główne tematy obrad oraz ich przebieg zapytaliśmy prof. Jerzego Przyborowskiego. Z Rektorem UWM spotkał się Piotr Szauer. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

 

Październikowe posiedzenie Senatu rozpoczęło się od miłego akcentu. "Miałem przyjemność wręczyć gratulacje osobom, które zostały członkami Rady Doskonałości Naukowej. To: pan prof. Wojciech Janczukowicz (reprezentujący dyscyplinę inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka), pan prof. Sławomir Zduńczyk (weterynaria) oraz pan prof. Krzysztof Jankowski (rolnictwo i ogrodnictwo). Przypomnę, że mamy w niej czterech przedstawicieli Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Natomiast pan prof. Arkadiusz Żukowski (który reprezentuje dyscyplinę nauki o polityce i administracji) nie mógł z nami dzisiaj być" - relacjonuje Rektor UWM prof. Jerzy Przyborowski.

A o czym dyskutowano podczas piątkowych obrad? "Dokończyliśmy zmiany w uchwale 494 wprowadzającej Statut UWM. Oprócz tego przyjęliśmy trzy uchwały w sprawach kadrowych. Były też dwa projekty przedstawiane przez kanclerza i pięć projektów uchwał dotyczących Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego. Warto też wspomnieć o tym, że Prorektor ds. studenckich - pan prof. Sławomir Przybyliński - przedstawiał wyniki ostatniej rekrutacji na tle lat ubiegłych. Zainteresowanie naszą ofertą jest bardzo duże. Troszeczkę inaczej wygląda to jeśli chodzi o liczbę osób przyjętych na studia."

Z prof. Jerzym Przyborowski spotkał się Piotr Szauer. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

 

Kolejne posiedzenie Senatu UWM zaplanowano na 24 listopada.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: