Aktualności
12.07.2023

Spotkajmy się w Kortowie - w Strefie Kandydata!

Na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie zakończyła się internetowa rejestracja kandydatów na studia stacjonarne pierwszego stopnia i jednolite studia magisterskie. 17 lipca uczelnia ogłosi pierwsze wyniki rekrutacji. A osoby przyjęte na studia będą mogły odwiedzić Kortowo, by potwierdzić chęć rozpoczęcia nauki na UWM.

 

Gdy kandydaci poznają wyniki rekrutacji i zostaną zakwalifikowani na studia, konieczny będzie jeszcze jeden krok. Do 21 lipca do godziny 15:00 muszą potwierdzić chęć rozpoczęcia nauki na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Mogą zrobić to osobiście lub potrzebne dokumenty wysłać pocztą. Przed Punktem Obsługi Kandydata (mieszczącym się w budynku Biblioteki Uniwersyteckiej) będzie czekać na nich kilka niespodzianek.

"Podobnie jak w ubiegłym roku, organizujemy specjalną strefę dla kandydatów. Wszyscy, którzy przyjadą do Kortowa osobiście złożyć wymagane dokumenty, będą mogli się spotkać z nami" - tłumaczy Michał Orłowski, dyrektor Centrum Marketingu i Mediów UWM. Na miejscu na przyszłych studentów czekać będą pracownicy wspomnianego Centrum, ale też przedstawiciele Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego, Akademickiego Centrum Kultury, Biura ds. Studenckich czy Fundacji ŻAK UWM. "Kandydaci będą mogli podpytać, jak wyglądają studia, co trzeba przygotować i co czeka ich w październiku oraz jakie możliwości oferuje im Kortowo. Przewidzieliśmy też kilka atrakcji. Będzie można przy okazji się z nami pobawić, zrobić sobie zdjęcia czy zagrać w różne gry, wykazać się wiedzą i zdobyć upominek. Nasza Strefa będzie czynna od 18 do 21 lipca między godziną 9:00 a 14:00."

Z Michałem Orłowskim rozmawiał Piotr Szauer.

 

A nasi reporterzy - Patrycja Sikora i Piotr Kisiel - już teraz odwiedzili Punkt Obsługi Kandydata. W Bibliotece Uniwersyteckiej rozmawiali z przyszłymi studentami UWM. Posłuchajcie!

 

Przypominamy, że do 21 lipca na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie trwa jeszcze internetowa rejestracja kandydatów na studia stacjonarne II stopnia oraz studia niestacjonarne. Więcej informacji szukajcie na stronie: rekrutacja.uwm.edu.pl

Przyjaciele - stań się jednym z nich: