Aktualności
26.05.2023

Radek Kotarski na Kortowiadzie

Gościem specjalnym Strefy Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie na 62. Kortowiadzie był Radek Kotarski. Podczas spotkania z uczestnikami juwenaliów opowiadał o tym, jak zmienia się świat, wykorzystując nowe technologie.  Rozmawiała z nim także Ania Makarewicz. Posłuchajcie!

 

Radek Kotarski to dziennikarz, popularyzator wiedzy i twórca kanału Polimaty. W Kortowie zaprezentował swoje wystąpienie zatytułowane "Świat za chwilę". Opowiadał o nowych trendach i nowinkach technicznych. Ale postanowiliśmy zapytać go także o wybitnego astronoma - Mikołaja Kopernika. A to dlatego, że - w  nawiązaniu do obchodzonego właśnie Roku Kopernika - motywem przewodnim juwenaliów jest kosmos.

O co Radek Kotarski - gdyby mógł - zapytałby największego polskiego naukowca? "Zawsze chciałem wiedzieć, kim czuł się Mikołaj Kopernik w znaczeniu narodowości. Wiem, że jest ogromna walka o niego - i to nie tylko w znaczeniu państwowym, ale także na poziomie miast. W związku z tym to jest rzecz, która mnie naprawdę frasuje" - zdradził.

Z Radkiem Kotarskim w naszym radiowym studiu spotkała się Ania Makarewicz. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Do Strefy UWM podczas Kortowiady możecie zajrzeć także w piątek i sobotę. W programie m.in. spotkanie z Karolem Wójcickim (z kanału "Z głową w gwiazdach") oraz kolejne panele z udziałem naukowców z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie ("Czy sztuczna inteligencja jest nieludzka? Potęga i słabość AI" oraz "Jak dbać o młode głowy? O chorowaniu na smutek (i nie tylko)").

Namiot uniwersytecki na terenie plaży kortowskiej odwiedzą również kolejne gwiazdy Kortowiady. A wieczorem zapraszamy na występy stand-up'erów.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: