Aktualności
27.04.2023

Oni powalczą o występ na kortowiadowej scenie

11 maja w kortowskim klubie SumeR odbędzie się finał konkursu Ajdol Kortowiady 2023. Szansę występu na głównej scenie juwenaliów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie otrzyma tylko troje najlepszych wokalistów. Poznajcie tych, którzy przeszli eliminacje.

Foto: Fotograf Mateusz

Pierwsze eliminacje odbyły się 13 kwietnia w pubie Carpenter Inn. Wówczas jurorzy wyłonili piątkę finalistów. A byli to: Emilia Sobocińska z Wydziału Nauk Społecznych, Gabriela Żołądek ze Szkoły Zdrowia Publicznego oraz troje studentów Wydziału Sztuki - Weronika Samoraj, Zuzanna Kobierska i Adam Mielnicki. Przedstawialiśmy ich wówczas na antenie Radia UWM FM.

Z drugich przesłuchań, które zorganizowano tydzien później w kortowskim klubie SumeR, zakwalifikowano natomiast aż siedmioro wokalistów: Julię Krause, Izabelę Brakowską (Wydział Sztuki), Wiktorię Leszczyńską (Wydział Prawa i Administracji), Nikodema Kozona (Wydział Sztuki), Bartosza Skuratko (Wydział Nauk Społecznych), Dianę Oleszczak (Wydział Prawa i Administracji) oraz Patrycję Ogórek.

Posłuchajcie, dlaczego zdecydowali się wystartować w konkursie, jak ważną rolę w ich życiu odgrywa muzyka i jakie mają plany na rozwój swojej kariery. Z finalistami rozmawiały: Wiktoria Mrówka, Natalia Sawicka i Iza Woronowicz.

Ostatnie eliminacje odbyły się w miniony czwartek 27 kwietnia (ponownie w pubie Carpenter Inn). O ostatnie przepustki do finału zdecydowało się powalczyć aż 21 osób. 7 szczęśliwców, którzy zostali wskazani przez jury to: Natalia Kowalska (Wydział Rolnictwa i Leśnictwa), Aleksandra Ners (Wydział Medycyny Weterynaryjnej), Alicja Maciejewska (Wydział Biologii i Biotechnologii), Małgorzata Ostrzechowska (Wydział Prawa i Administracji), Aleksandra Bonus (Studio Wokalne UWM), Mikołaj Malicki (Wydział Sztuki) i Patryk Pokuciński (Wydział Geoinżynierii).

Z uczestnikami ostatnich eliminacji rozmawiał Piotr Szauer. Posłuchajcie!

Dodajmy, że nagrodę główną otrzyma troje najlepszych uczestników finału, który zaplanowano na 11 maja przed klubem studenckim SumeR w Kortowie. Będą oni mieli możliwość występu na Scenie Głównej podczas Kortowiady 2023 oraz nagrania własnego singla (solo lub z zespołem) w New Living Culture Studio.

 

Przyjaciele - stań się jednym z nich: