Aktualności
28.03.2023

Dzień Kandydata w najlepszym liceum na Warmii i Mazurach

Uniwersyteckie XII Liceum Ogólnokształcące im. Marii i Georga Dietrichów w Olsztynie zorganizowało 25 marca kolejny Dzień Kandydata. Organem prowadzącym szkoły jest Uniwersytet Warmińsko-Mazurski. I od kilku lat jest to najlepsze liceum w regionie, co potwierdza m.in. coroczny ranking Fundacji Edukacyjnej "Perspektywy".

Foto: Uniwersyteckie XII Liceum Ogólnokształcące im. Marii i Georga Dietrichów w Olsztynie

W sobotę 25 marca tłumy młodych osób odwiedziły XII LO w Olsztynie, by przekonać się dlaczego warto rozpocząć naukę właśnie w tej szkole średniej. Czy najlepsze liceum w województwie musi jeszcze zabiegać o kandydatów? "Chcemy ułatwić im wybór. By mądrze i dobrze wybrali. Przeskok ze szkoły podstawowej do średniej jest ogromny. I każde takie spotkanie czegoś ich uczy" - podkreśla dyrektorka XII LO w Olsztynie, Dorota Linkiewicz. "Przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji w salach biologicznych, informatycznych, językowych a także wybuchy w sali fizycznej i chemicznej. Chcemy, żeby kandydaci zobaczyli inną szkołę, doświadczyli tego i wybrali najlepsze liceum - uniwersyteckie!".

Warto dodać, że tegoroczny nabór do liceów będzie wyjątkowy. Dlaczego? "Mamy podwójny nabór. Na pewno nie będzie lekki i przyniesie w wielu momentów rozczarowanie. Pierwszeństwo mają laureaci olimpiad. Już w tamtym roku było trudno. W tym - nie będzie łatwiej..."

Na koniec oddajmy jeszcze głos gościom Dnia Kandydata w XII LO w Olsztynie. Posłuchajcie, dlaczego odwiedzili najlepsze liceum w regionie.

Relację przygotowali: Wioletta Ustyjańczuk i Dariusz Witkowski.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: