Aktualności
08.02.2023

UWM nagrodzi studentów i doktorantów

Studenci oraz doktoranci z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie mogą od tego roku starać się o nagrodę Rektora za osiągnięcia sportowe oraz działalność społeczną na rzecz uczelni. Wnioski przyjmowane będą przez najbliższy miesiąc. A jakie kryteria należy spełnić, by otrzymać finansowe wsparcie? M.in. o to zapytaliśmy Prorektora UWM ds. studenckich prof. Sławomira Przybylińskiego.

 

Do tej pory studenci i doktoranci Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie za swoje osiągnięcia nagradzani byli stypendiami. W takiej formie nagrody Rektora zostaną wręczone po raz pierwszy. "To duża nowość. Po różnych rozmowach i dyskusjach wyszliśmy z inicjatywą, żeby nagradzać najlepsze studentki i studentów za osiągnięcia sportowe i za działalność społeczną. Często są to działania niedoceniane. A mamy szereg studentek i studentów, którzy biorą udział w życiu społeczecznym - angażując się na rzecz uczelni - jak i promują uczelnię dobrymi wynikami sportowymi" - tłumaczy prof. Sławomir Przybyliński, Prorektor ds. studenckich Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Zarządzenia Rektora w tej sprawie (nagroda Rektora za osiągnięcia sportowe / nagroda Rektora za działalność społeczną studentów i doktorantów na rzecz Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie) już w grudniu ukazały się na stronie uczelni. Wnioski przyjmowane będą do 15 marca. "Jeżeli chodzi o osiągnięcia sportowe - są pewne progi i wymogi formalne. Te progi określaliśmy w porozumieniu z samorządem studenckim, samorządem doktoranckim i z osobami ze Studium Wychowania Fizycznego i Sportu oraz Akademickim Związkiem Sportowym. Jeżeli chodzi o działalność społeczną - skupiamy się przede wszystkim na tej rzecz społeczności studenckiej i akademickiej."

Z prof. Sławomirem Przybylińskim rozmawiał Piotr Szauer. Posłuchajcie!

Nagrody Rektora przyznane zostaną za osiągnięcia i działalność w roku akademickim 2021/2022. Jaką kwotę uczelnia planuje przeznaczyć na to wsparcie studentów i doktorantów? "Cała pula to 250 tysięcy złotych. Ogłoszoszenie list nagrodzonych nastąpi do 15 maja 2023 roku - przez publikację na stronie uniwersytetu" - wyjaśnia prof. Przybyliński.

A poniżej prezentujemy Komunikat Rektora UWM.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: