Aktualności
04.05.2022

Winda - nowy spektakl Teatru Kloszart

7 i 8 maja w Auli Teatralnej im. Profesora Bohdana Głuszczaka w Centrum Nauk Humanistycznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie premierowo zobaczyć będzie można spektakl Teatru Kloszart - "Winda". To adaptacja sztuki Géralda Sibleyrasa "Napis". Szymon Tołpa spotkał się z Karoliną Obrębską i Bartoszem Pękalą.

Spektakl „Winda” jest adaptacją sztuki Géralda Sibleyrasa „Napis”. Aktorzy Teatru Kloszart postanowili przenieść francuską czarną komedię na polski grunt. Uprzedzamy, że w ich wydaniu jest to komedia unikająca cenzury i nieszczędząca sobie komentarzy na temat aktualnych wydarzeń.

W pewnym nowoczesnym blockhousie, zamieszkałym przez deklarujących otwartość, tolerancję i poprawność polityczną mieszkańców, pojawia się wulgarny napis dotyczący jednego z lokatorów. To z pozoru nieistotne zdarzenie przeradza się w aferę i narusza struktury świętego spokoju domowników, przyczyniając się do wielu groteskowych sytuacji.

Spektakl opowiada o pozornie ludzkiej życzliwości i pogubieniu ludzi w szybko zmieniającym się świecie. Zalanie informacjami często wiąże się z bezrefleksyjnie powtarzanymi sloganami i rezygnacją z zagłębiania się w nowe teorie czy trendy.

Posłuchajcie fragmentów prób i rozmowy z Karoliną Obrębską i Bartoszem Pękalą. Spotkał sie z nimi Szymon Tołpa.

Scenariusz:
Gérald Sibleyras/ Zespół

Reżyseria:
Zespół

Obsada:
Ewelina Jasińska
Karolina Obrębska
Magdalena Strzelec
Mateusz Mankiewicz
Bartosz Pękala
Maciej Słowikowski
Techniczne:
Izabela Ginda
Natalia Konończuk
Alicja Kozłowska

***
Wstęp na spektakl jest darmowy.

Ilość miejsc na sali jest ograniczona! Zachęcamy do zjawiania się około 20 minut przed czasem w celu zajęcia miejsca siedzącego.

Miejsce: Aula Teatralna im. Profesora Bohdana Głuszczaka w Centrum Nauk Humanistycznych (ul. Kurta Obitza 1 w Olsztynie)

Informujemy, że spektakl ze względu na występowanie wulgarnego języka i przekleństwa ma ograniczenie wiekowe 16+. Zapraszamy 7 i 8 maja o godzinie 19:00

Przyjaciele - stań się jednym z nich: