Aktualności
18.02.2022

Kopernik na plakatach studentów UWM

W Wozowni Sztuk we Fromborku oglądać można wystawę plakatów przygotowanych przez studentów z Instytutu Sztuk Pięknych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Przygotowali ją z okazji 549. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika pod opieką dra Jarosława Bujnego z Pracownii Projektowania Graficznego.

Studenci Wydziału Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie już drugi raz włączyli się w świętowanie rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika. W tym roku kolekcja plakatów w Wozowni Sztuk we Fromborku powiększyła się o 16 nowych prac przygotowanych przez studentów I roku kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych. Powstały one na zajęciach projektowania graficznego prowadzonych przez dra Jarosława Bujnego.

"Kopernik to posągowa postać. Także wyzwanie było dosyć trudne. I muszę powiedzieć, że nasi studenci podeszli do tego tematu w sposób oryginalny i powstały doskonałe prace!" - mówi dr Bujny. "Udało się stworzyć coś, co intryguje wizualnie. Prace bardzo smacznie podchodzą do tematu. Okazuje się np. że można skojarzyć Kopernika z pierniczkami i w ten sposób celebrować jego urodziny (opisując jeden z plakatów)."

Z drem Jarosławem Bujnym rozmawiał Piotr Szauer. Posłuchajcie!

Na wystawie swoje prace prezentują:

Mateusz Mikielski,
Karolina Stańczak,
Małgorzata Kapinos,
Michał Kurczewski,
Anita Wąsowicz,
Julia Warmińska,
Wiktor Sielaszuk,
Sebastian Kielak,
Anna Korczak,
Jaqulin Szczepanski,
Jacek Popławski,
Milena Berg,
Julia Gumowska
i Ostin Zabello.

Niebawem będzie można je także zobaczyć w Olsztynie! O szczegółach poinformujemy na naszej stronie i antenie Radia UWM FM.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: