Aktualności
10.02.2022

Przestrzeń Anety Chmielewskiej

W Galerii Marszałkowskiej w Olsztynie do końca lutego oglądać można prace Anety Chmielewskiej. O wystawie zatytułowanej "Przestrzeń" autorka naukowo związana z Wydziałem Geoinżynierii Uniwersytetu Warminsko-Mazurskiego w Olsztynie opowiadała w Magazynie z Kulturą. Posłuchajcie!

 

Aneta Chmielewska ma 27 lat. Urodziła się na pograniczu polsko-litewskim (w domu rodzinnym posługuje się językiem litewskim). Obecnie odbywa studia doktoranckie na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Zawodowo zajmuje się też badaniem rynku nieruchomości oraz procesów na nim zachodzących - z wykorzystaniem najnowszych rozwiązań technologicznych (w tym sztucznej inteligencji).

Jej ogromną pasją jest rysunek i malarstwo. Obecnie tworzy głównie w technice malarskiej akryl, a jej prace cieszą się zainteresowaniem wśród odbiorców. W 2021 roku została zauważona przez magazyn „Luxury Splash Of Art”, który poświęcił jej osobie artykuł „I turned the fact that I did not graduate from drawing schools into an asset”. Aktualnie swoją działalność artystyczną opiera na tworzeniu obrazów na płótnie w kierunku abstrakcjonizmu. Praca zawodowa, której bliżej jest do nauk ścisłych, trzyma ją w ryzach rzeczywistości. A pasja związana z tworzeniem obrazów, pozwala na utrzymanie wysokiego poziomu wrażliwości.

Z Anetą Chmielewską rozmawiała Marta Wróblewska. Posłuchajcie!

 

Wystawę "Przestrzeń" oglądać można do końca lutego w Galerii Marszałkowskiej.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: