Aktualności
07.10.2021

WAMA Film Festival 2021 - z nadzieją na normalność

Tegoroczna edycja WAMA Film Festivalu to pięć dni pokazów koprodukcji międzynarodowych nagradzanych w Berlinie, Wenecji czy San Sebastian oraz najlepszych polskich obrazów krótkometrażowych. Seanse są darmowe i cieszą się ogromnym zainteresowaniem publiczności. Posłuchajcie naszych radiowych relacji!

 

To już ósma edycja WAMA Film Festivalu. W tym roku hasłem przewodnim jest słowo „Normalność”. Zaplanowano ją w dniach 5-9 października. Założeniem organizatorów było odejście od polaryzacji społeczeństwa i skupienie się na samym człowieku. Jak mówi Marcin Kot Bastkowki we wstępie do przewodnika festiwalowego:  „To serce i rozum dyktują nam NORMALNOŚĆ”.

"Każdy ma jakiś pomysł na swoją normalność. Jeśli te aktualne czasy definiujemy jako niezupełnie normalne, to jest coś za czym tęsknimy albo coś na co mamy nadzieję. Jeśli każdy ma inną normalność, to najważniejsze jest aby ją wzajemnie szanować" - tłumaczy dyrektor WAMA Film Festivalu.

W tym roku w olsztyńskim festiwalu udział bierze ponad 140 gości zagranicznych, którzy uczestniczą m.in. w warsztatach filmowych, wykładach z cenionymi praktykami kina oraz prezentacjach.  Marta Wróblewska rozmawiała także z koordynatorem programowym imprezy - Piotrem Czerkawskim. Posłuchajcie!

Jednym z gości tegorocznej edycji WAMA Film Festivalu był Alek Pietrzak. W środę po projekcji filmu "Czarna owca" publiczność miała okazję spotkać się z jego reżyserem. Rozmawiała z nim także nasza redakcyjna koleżanka Joanna Nawotka.

W trakcie sobotniej ceremonii zakończenia Festivalu - która odbędzie się w Filharmonii Warmińsko–Mazurskiej - widzowie poznają zwycięzców Konkursu Międzynarodowych Koprodukcji Filmowych, Konkursu Filmów Krótkich oraz nazwiska nominowanych do Nagród im. Jana Machulskiego. Całość uświetni koncert Agi Zaryan.

Szczegółowy program znajdziecie na stronie: wamafestival.pl

Przyjaciele - stań się jednym z nich: