Aktualności
03.09.2021

Kolory - nowa wystawa fotografii Iwony i Wojciecha Gotkiewiczów

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie zaprasza do obejrzenia wystawy fotograficznej „Kolory" Iwony i Wojciecha Gotkiewiczów. Ekspozycja będzie wystawiona w Galerii Stary Ratusz od 3 do 16 września. A autorów zdjęć usłyszycie także w każdą sobotę na antenie Radia UWM FM w nowej audycji "Radiowe Gawędy o Przyrodzie".

 

Iwona i Wojciech Gotkiewiczowie już po raz drugi pokazują swoje fotografie, które są efektem wielogodzinnych obserwacji przyrody naszego regionu. Ten fotograficzny duet współpracuje już od 8 lat.

"Fotografujemy praktycznie wszystko, co stworzyła Pani Przyroda, choć oczywiście najchętniej pstrykamy ptaki i ssaki. Kiedyś eksplorowaliśmy głównie Kotlinę Biebrzańską z racji sentymentu wynikającego z miejsca urodzenia oraz fascynacji tym miejscem. Od jakiegoś czasu coraz więcej uwagi poświęcamy jednak Warmii, gdzie mieszkamy na co dzień i którą każdego brzasku odkrywamy na nowo. Od czterech lat jesteśmy członkami okręgu warmińsko-mazurskiego Związku Polskich Fotografów Przyrody. Ta wystawa jest już naszą siódmą i jednocześnie drugą w Galerii Stary Ratusz" - przypominają autorzy.

A do obejrzenia wystawy Iwona i Wojciech Gotkiewiczowie zapraszali także na antenie Radia UWM FM. Posłuchajcie!

Wystawę oglądać można od 3 do 16 września w Galerii Stary Ratusz. A od 4 września w każdą sobotę o 16:00 na antenie Radia UWM FM Iwona i Wojciech Gotkiewiczowie o swoich spotkaniach z naturą i doświadczeniach fotograficznych opowiadać będą w nowej audycji: Radiowe Gawędy o Przyrodzie. Gorąco polecamy!

Przyjaciele - stań się jednym z nich: