Aktualności
14.07.2021

Muzyka kompozytorów Warmii i Mazur w opracowaniu na puzon

Filharmonia Warmińsko-Mazurska w Olsztynie zaprasza w piątek 16 lipca na koncert puzonisty, opiekuna Orkiestry Akademickiej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie - Rafała Krauzego. O programie "Muzyka kompozytorów Warmii i Mazur w opracowaniu na puzon" muzyk opowiadał w Magazynie z Kulturą.

Rafał Krauze jest muzykiem Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie, ale też pedagogiem w Państwowej Szole Muzycznej I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Olsztynie oraz opiekunem Orkiestry Akademickiej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. W ramach stypendium Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego nagrywa płytę z pieśniami Feliksa Nowowiejskiego w opracowaniu na puzon. Piątkowy koncert będzie swoistą prezentacją efektów tej pracy.

Soliście towarzyszyć będą cenieni muzycy: pianistka Liliana Przyborowska oraz Amelior Quartet w składzie: Anna Podulka – skrzypce I, Karolina Chlipała-Dobosz – skrzypce II, Wojciech Witek – altówka, Jacek Francuz – wiolonczela.

Z Rafałem Krauze spotkała się Justyna Bryszewska. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!W programie oprócz kompozycji Feliksa Nowowiejskiego znajduje się także specjalnie na tę okazję napisany utwór innego wywodzącego się z Warmii kompozytora - Tomka Szymusia oraz innych polskich twórców.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: