Aktualności
05.11.2020

Desant Kultury - znamy zwycięskie projekty

Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie wyłonił zwycięskie projekty trzeciej edycji konkursu Desant Kultury. Spośród 29 propozycji wybrano dwie - "GłuszczAntyK" Natalii Świniarskiej i Krzysi Kamili Pawlickiej oraz "Rap na scenach" Roberta Szyłańskiego. Zapisy na zajęcia już wystartowały.

DESANT KULTURY: RAP NA SCENACH
zapisy do 30 listopada (od 16 roku życia): impresariat@mok.olsztyn.pl

"Rap na scenach" to cykl darmowych warsztatów scenicznych. Pod okiem Roberta Szyłańskiego, doświadczonego MC i DJa, możecie nauczyć się obycia scenicznego. Pracy z mikrofonem, opanowania stresu, interakcji z publiką. Jak dobrze współpracować z DJem, jak nabrać pewności siebie? O czym pamiętać? Czego się wystrzegać? Na co zwracać uwagę? I jak traktować każdy występ, jakby był najważniejszy w życiu.

MOK Olsztyn wychodzi naprzeciw marzeń młodych, niedoświadczonych raperów z Olsztyna i zaprasza na ośmiomiesięczny cykl zajęć teoretycznych i praktycznych. Zupełnie za darmoszkę.

Zgłoszenia przyjmowane są mailowo: impresariat@mok.olsztyn.pl do 30.11.2020

********

DESANT KULTURY: GłuszczAntyK
zapisy do 30.11. (od 16 roku życia): impresariat@mok.olsztyn.pl

"GłuszczAntyK" - kolejny zwycięski projekt Desantu Kultury, nawiązujący do dorobku niezapomnianego Bohdana Głuszczaka i dokonań Pantomimy Olsztyńskiej! Inspirując się pracą artystyczną i pedagogiczną tego znakomitego twórcy i prekursora arteterapii osób niesłyszących, Natalia Świniarska i Krzysia Kamila Pawlicka zapraszają Was na cykl darmowych, ośmiomiesięcznych warsztatów pracy z szeroko rozumianym językiem ciała.

Mieszana grupa warsztatowa (osób słyszących i niesłyszących) stworzy przestrzeń do wzajemnej integracji, przełamywania nieśmiałości i otwarcia na nowe doświadczenia. Natalia i Krzysia zaproszą was do ćwiczeń z obrębu animacji, teatru, warsztatu komunikacji i warsztatu socjoterapii. Efektem tej pracy będzie spektakl finałowy - autorskie widowisko pantomimiczne, czerpiące z tematyki antycznej. "Sięgniemy po teksty Sofoklesa, Eurypidesa czy Ajschylosa, by wydobyć z nich treść dramatyczną możliwą do pokazania za pomocą języka ciała" - zapowiadają autorki projektu.

W ten sposób projekt "GłuszczAntyK" nie tylko będzie upamiętniał tradycję teatralną Bohdana Głuszczaka, ale także odwoływał się wprost do korzeni i źródeł europejskiej kultury teatralnej.

Zgłoszenia do udziału w projekcie "GłuszczAntyK" zbieramy na impresariat@mok.olsztyn.pl do 30.11.2020

Przyjaciele - stań się jednym z nich: