Aktualności
18.06.2020

Olsztyńska kultura budzi się na wakacje

Chyba pierwszy raz w historii olsztyński Teatr im. Stefana Jaracza będzie czekał na swoich widzów także latem. W lipcu zaplanował pierwsze spektakle. Melomanów w swoje progi po trzech miesiącach przerwy zaprasza także Filharmonia Warmińsko-Mazurska im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie.

"Po raz pierwszy w historii Teatr im. Stefana Jaracza uruchamia normalny repertuar w wakacje. Będziemy prezentowali nasze spektakle. Zaczynamy 18 lipca premierą farsy Seks, Miłość i Podatki" - zdradził nam Michał Wajzer. "Będziemy grali troszeczkę lżejszy repertuar. Niestety nie przy pełnej sali. Musieliśmy zmniejszych naszą widownię do 181 miejsc. Ale mam nadzieję, że nasi widzowie nie zapomną o nas. Serdecznie zapraszamy!".

Nowością będą także wakacyjne koncerty w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie. Jej dyrektor Piotr Sułkowski podkreśla, że aryści stęsknili się za publicznością. Dlatego wyjątkowo w tym roku zapraszają w swoje progi w lipcu i sierpniu."Chcemy rozpocząć 3 lipca. W tym czasie mieliśmy być w Ostródzie i grać muzykę filmową podczas Arena Festival film & music. Nie mogliśmy go zrealizować, ale chcemy przynajmniej w Filharmonii zaprezentować piosenki z bajek i filmów w takim wyjątkowym koncercie. To Bajkowy Koncert - taka namiastka rozpoczęcia wakacji, dla tych, którzy chcą się przenieść w świat magii, filmów i baśni. Każdego tygodnia będziemy starali się oferować coś nowego, ciekawego. Oprócz wypoczynku będzie można też odwiedzać Filharmonię."

Z Piotrem Sułkowskim w Magazynie z Kulturą rozmawiała Justyna Bryszewska. Posłuchajcie!

W koncertach będzie mogło uczestniczyć maksymalnie 250 osób. Repertuar możecie śledzić na stronie: filharmonia.olsztyn.pl

Przyjaciele - stań się jednym z nich: