Aktualności
02.04.2020

#mokdziała w sieci!

Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie przeniósł część swoich działań do przestrzeni internetowej. W czasie pandemii - gdy placówki kulturalne zostały zamknięte a każdy z nas powinien zostać w domu - animatorzy i artyści starają się dotrzeć do Was poprzez sieć. Co dokładnie zaplanowali? Sprawdźcie!

Domówki MOK – spotkania z olsztyńskimi i regionalnymi twórcami w zacisznych azylach ich domów. Artyści opowiedzą o swoich działaniach i fascynacjach, zdradzą, nad czym obecnie pracują. Oczywiście w maseczkach i lateksowych rękawiczkach!  Na pierwszy rzut Mute i Wacek Sobaszkowie zapraszają do Węgajt, a zaraz potem spotkanie z Damianem Lange znanym z takich formacji jak Romantycy Lekkich Obyczajów czy Transsexdisco.

Desant KulturyOlsztyn pisze piosenki Piotra Szauera i Plantacja wyrazów Joanny Wilengowskiej w wersji online to warszatowe spotkania z pisarskim rzemiosłem. Teksty piosenek i limeryki, polszczyzna śpiewana i wersowana.

Wśród nowych wydarzeń dostosowanych do zmieniającego się sieciowo olsztyńskiego MOK-u znalazła się także propozycja dla gamerów - Poszukiwacze zaginionej tralki! Kto się sprawdzi w architektonicznym queście na bazie Google Street View? Kto naprawdę zna swoje miasto i zdoła rozwiązać szyfrogram?

MOK Seniorom – cykl skierowany do najbardziej zagrożonych, zamkniętych w czterech ścianach. Seniorów animatorzy z MOK-u zapraszają na koncerty, gimnastykę ciała i śmiechu oraz "najpiększejsze historie mojego życia".

#byćjak – ... Rambo, Chaplin, Czarna Mamba. Wyzwalamy kreatywność i poczucie humoru. Poczujmy się bohaterami ulubionych filmów. Róbmy sobie zdjęcia nawiązujące do kultowych scen, publikujmy je w sieci oznaczając hasztagiem #byćjak. Świetna zabawa dla całej rodziny gwarantowana.

Kiedyś było lepiej, czyli wspomnień czar mokowych hitów i kitów! Znajdziecie się na filmach i zdjęciach dokumentujących olsztyńskie wydarzenia kulturalne? Kto był? Kto widział? A kto nie zapomni nigdy? Obrazek gorącego Olsztyńskiego Lata Artystycznego przywoła m.in. relacja z koncertu WARMIA-PAKISTAN Muzyka bez Granic oraz zapis upalnej nocy podczas "Local Warming". Ponownie przejedziemy się też Autobusem Kultury.

A to dopiero początek... MOK Olsztyn przerzuca się na dwójkowy system Leibniza i rozpoczyna cyfrową implementację rozwiązań, które zapobiegną waszemu gnuśnieniu podczas przymusowej izolacji.

#zostańwdomu bo #MOKdziała! Więcej informacji na stronie: mok.olsztyn.pl

Przyjaciele - stań się jednym z nich: