Aktualności
24.07.2019

W Olsztynie także nie mieli sobie równych!

Alicja Wojciechowska i Michał Baran wygrali konkursu tańców polskich zorganizowany podczas XXIV Międzynarodowych Olsztyńskich Dni Folkloru Warmia 2019. Okazali się najlepsi w mistrzowskiej kategorii VS. To nie pierwszy taki sukces tancerzy związanych z Zespołem Pieśni i Tańca "Kortowo".

Para z Kortowa jest jedną z niewielu, które rywalizują w najlepszej mistrzowskiej kategorii w konkursach tańca polskiego. To efekt wielu nagród, które zdobyli w poprzednich latach. Olsztyński konkurs odbył się już po raz dwudziesty ósmy. "Rywalizujemy w swojej kategorii wiekowej, czyli studenckiej. Prezentujemy cztery tańce narodowe: krakowiaka, oberka, kujawiaka i mazura. Najbliższy jest mi zdecydowanie mazur" - mówiła w studiu Radia UWM FM Alicja Wojciechowska.

Olsztyński konkurs towarzyszy od lat Międzynarodowym Dniom Folkloru Warmia. "Jest wyjątkowy w stosunku do innych konkursów, ponieważ jest ogromna widownia. Jest to trochę stresujące a dla niektórych motywujące. Cały Amfiteatr jest pełny" - komentuje.  Czy przed własną publicznością występuje się łatwiej? "Dla mnie nie. To większa presja, stres. Na widowni siedzą znajomi, rodzina. Ale jest to też podwójna motywacja i miłe doświadczenie."

Z Alicją Wojciechowską spotkał się Wojtek Miśkiewicz. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

We wrześniu Alicja Wojciechowska i Michał Baran wystartują w kolejnym turnieju w Gdańsku.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: