Aktualności
26.09.2018

Filozofia Filmowo o przyjaźni polsko-niemieckiej

Dziewiąta edycja festiwalu Filozofia Filmowo traktowała o przyjaźni polsko-niemieckiej. W olsztyńskim Planetarium w dniach 27-28 września zaplanowano wykłady, seanse oraz panel dyskusyjny. O programie wydarzenia opowiedziała nam dr hab. Dorota Sepczyńska z Instytutu Filozofii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

"Filozofia Filmowo jest latającym Holendrem i odbywa się w różnych miejscach" - żartuje dr hab. Dorota Sepczyńska. "Wcześniej odbywała się w kinie Awangarda, później gościliśmy w Miejskim Ośrodku Kultury w Olsztynie a ta edycja odbędzie się w Planetarium. Wstęp na wszystkie imprezy jest wolny. Także zapraszamy! Żeby przyjść na Filozofię Filmowo trzeba mieć głód myśli i głód rozmowy. To wystarczy!"

Z dr hab. Dorotą Sepczyńską rozmawiał Wojtek Miśkiewicz. Posłuchajcie!

Dlaczego organizatorzy zdecydowali się na taki temat przewodni tegorocznej edycji festiwalu? "Będziemy pokazywali tych klasycznych filozofów niemieckich, ale też artystów, którzy znacznie wpłynęli na kulturę i na myśl polską. We czwartek i w piatek pzed południem odbędzie sie seria wykładów poświęconych filozofom takim jak: Kant, Schopenhauer, Heidegger, Hegel. We czwartek po południu zapraszamy na doskonały wykład dr Ewy Gładkowskiej, która jest jednym z najwybitniejszych historyków sztuki na Warmii i Mazurach. Będzie on poświęcony temu, jak czytać obrazy. Z kolei w piątek zapraszamy na premierę filmu Pawła Kuczyńskiego "Widok z katedry". Jest on poświecony prof. Markowi Siemkowi. To znamienity filozof współczesny uznany na świecie."

Przyjaciele - stań się jednym z nich: