Aktualności
13.12.2023

"Zapamiętani" - spektakl teatru Kloszart

W najbliższą sobotę 16 grudnia w Auli Teatralnej im. Bohdana Głuszczaka w Kortowie będzie można obejrzeć nowy spektakl teatru Kloszart - "Zapamiętani: W poszukiwaniu skarbu Białobrodego Lwa". W studiu Radia UWM FM opowiedziała nam o nim reżyserka, autorka scenariusza i jedna z aktorek - Karolina Obrębska.

 

Fot. Miłosz Pawlak - Fotografia

"Zapamiętani: W poszukiwaniu skarbu Białobrodego Lwa" to opowieść o przygodach Nadziei Niezapominalskiej - króliczki z wielkim marzeniem i równie wielkim problemem. Mała Nadzieja niemal co noc słyszała opowieści o legendzie skarbu Białobrodego Lwa. Nic więc dziwnego, że pewnego dnia postanowiła rozpocząć jego poszukiwania. Szczególnie, że skarb ten to nie tylko złoto i klejnoty. Wśród łupów Białobrodego miał znajdować się magiczny owoc, który mógłby uwolnić króliczkę od jej problemów z pamięcią…

"Zapamiętani" to barwna, pełna emocji bajka teatralna, która porusza serca zarówno dzieci, jak i dorosłych. Przeplatając elementy magii, humoru i nauki życiowej, ukazuje, że czasem najważniejsze skarby kryją się nie w zapamiętanych słowach, ale w niezapomnianych chwilach, które tworzymy razem z innymi.

Podczas tego magicznego spektaklu, widzowie będą świadkami transformacji postaci, odkrywania nowych, głębokich przyjaźni i przełamywania uprzedzeń. "Zapamiętani" to nie tylko opowieść o poszukiwaniu tajemniczego owocu, ale także o poszukiwaniu samego siebie i odważnym podążaniu za marzeniami.

Z reżyserką, współautorką scenariusza i jedną z aktorek - Karoliną Obrębską - w studiu Radia UWM FM spotkała się Karolina Rogóz-Namiotko. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Spektakl "Zapamiętani: W poszukiwaniu skarbu Białobrodego Lwa" do obejrzenia w sobotę 16 grudnia o 13:00 i 17:00 w Auli Teatralnej im. Profesora Bohdana Głuszczaka w Centrum Nauk Humanistycznych UWM w Olsztynie (ul. Kurta Obitza 1).

Scenariusz:
Karolina Obrębska, Wiktoria Pelczarska
Reżyseria:
Karolina Obrębska
Obsada:
Paweł Chojnacki
Izabela Ginda
Ewelina Jasińska
Jolanta Kaczyńska
Patrycja Marzec
Karolina Obrębska
Wiktoria Pelczarska
Diana Rosłoń
Aleksandra Rucińska
Agata Stefanowicz
Wiktor Sucharzewski
Asystent reżysera:
Izabela Ginda
Muzyka:
Andrzej Śleszyński
Paweł Chojnacki
Wiktor Sucharzewski
Choreografia:
Adam Gollent
Trening wokalny:
Agata Stefanowicz
Scenografia:
Adam Wąsowski
Techniczni:
Piotr Dołowy
Katarzyna Walter

Spektakl jest biletowany.
Wstęp: 30 zł
Dzieci oraz Studenci UWM: 20 zł
Czas trwania: około 75 minut.
Sugerowany wiek widza: 6+

Rezerwacja miejsc:
https://link.kloszart.pl/bilety

Przyjaciele - stań się jednym z nich: