Aktualności
26.10.2023

35 lat Chóru Collegium Baccalarum

Olsztyński Chór Collegium Baccalarum obchodzi swoje 35-lecie. Uroczysty koncert jubileuszowy odbędzie się w sobotę 28 października w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. F. Chopina w Olsztynie. A o wydarzeniu w studiu Radia UWM FM opowiadały: dr Agata Wilińska oraz dr Monika Czerepowicka.

"Chór Collegium Baccalarum to zespół składający się z amatorów przez wielkie A"' - przyznała dyrygentka dr Agata Wilińska. Wraz z prezeską chóru dr Moniką Czerepowicką w naszym Magazynie z Kulturą opowiadała o wielkiej wartości, jaką niesie ze sobą śpiew.

Agata Wilińska pokochała chór jeszcze w wieku nastoletnim i od lat udowadnia widowni regionalnej, ogólnopolskiej a także międzynarodowej, jak magicznym przeżyciem może być słuchanie takich występów muzycznych.  Hasłem przewodnim jubileuszu jest ,,Pięknie żyć" w nawiązaniu do utworu Ryszarda Rynkowskiego i właśnie tą ideą chórzyści chcą podzielić się z widownią, podarowując jej trochę pięknego życia w otoczeniu muzyki.

Posłuchajcie rozmowy Ani Makarewicz!

Zapraszamy na jubileuszowy koncert, który odbędzie się w sobotę 28 października w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. F. Chopina w Olsztynie o godzinie 17:00.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: