Aktualności
04.10.2023

„Dziesięć” - nowa wystawa w Centrum Ekspozycyjnym Stara Kotłownia

Od 4 października w Centrum Ekspozycyjnym Stara Kotłownia oglądać można nowe prace absolwentów Wydziału Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. O wystawie zatytułowanej "Dziesięć" opowiedziała nam jej kuratorka - dr Anna Drońska.

 

4 października o 18.00 w Galerii Wydziału Sztuki w Centrum Ekspozycyjnym Stara Kotłownia odbył się wernisaż wystawy inaugurującej nowy rok akademicki 2023/24. Do wspólnego świętowania zaproszonych zostało dziesięcioro absolwentów - wybitnych artystów, stypendystów, laureatów konkursów, nagród i wyróżnień. Wystawa pt. „Dziesięć” to prezentacja ich prac z obszaru malarstwa, grafiki, rzeźby, fotografii, tkaniny i instalacji.

"Nic nie napawa nas dumą bardziej niż sukcesy naszych podopiecznych. Nic nie wzrusza bardziej niż przekonanie, że w tym nie zawsze przychylnym świecie pozostali wierni swoim artystycznym przekonaniom i ideałom" - przekonują wykładowcy z Insytutu Sztuk Pięknych UWM w Olsztynie.

Uczestnicy wystawy:
Marta Wasilewska- Frągnowska
Mariola Żylińska-Jestadt
Eda Yukov
Joanna Kaczmarczyk
Ewa Pohlke
Maciej Załuski
Wojciech Dzieszkiewicz
Wojciech Olejarczyk
Jan Karbowski
Tomasz Witkowski

W Magazynie z Kulturą gościliśmy kuratorkę wystawy dr Annę Drońską. Rozmawiała z nią Karolina Rogóz-Namiotko. Posłuchajcie!

Zachęcamy do odwiedzenia Centrum Ekspozycyjnego Stara Kotłownia w Kortowie i obejrzenia wystawy!

Przyjaciele - stań się jednym z nich: