Aktualności
19.09.2023

Paweł Dobrowolski o planach Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie

Jak będą wyglądały najbliższe lata w Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie? O swojej wizji i programie w Magazynie z Kulturą opowiadał nowy dyrektor - Paweł Dobrowolski. W rozmowie z Anią Makarewicz zapraszał także na pierwszą premierę sezonu artystycznego 2023/2024.

"Teatr taki jak Teatr Jaracza powinien mieć kanon pewnych tekstów dla naszego regionu, dla Polski, dla Europy wystawiany regularnie na scenie. On jest ważny też ze względu na zespół aktorski, który ma możliwość treningu czy mierzenia się z wielką literaturą pisaną wierszem" - mówi nowy dyrektor Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie. W studiu Radia UWM FM opowiadał także o współpracy z innymi instytucjami kultury, m.in. z Filharmonią Warmińsko-Mazurską w Olsztynie. Zapraszał również na pierwszą premierę nowego sezonu artystycznego, czyli ,,Wesele" na podstawie tekstu Stanisława Wyspiańskiego w reżyserii Sławomira Narlocha, która odbędzie się 11 listopada.

Wcześniej będziemy mogli obejrzeć spektakl ,,Wróg publiczny", na który w Magazynie z Kulturą zapraszał Michał Dąbrowski z Działu promocji Teatru,

Posłuchajcie rozmowy Ani Makarewicz z Pawłem Dobrowolskim i Michałem Dąbrowskim.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: