Aktualności
17.08.2023

"Pieśń Duszy - Wdzięczność" - wystawa w Bibliotece UWM

W Magazynie z Kulturą Ania Makarewicz rozmawiała z Agnieszką Cichoń-Kamińską - olsztyńską artystką, która zajmuje się fotografią i malarstwem a także łączeniem tych form. Jej wystawę zatytułowaną "Pieśń Duszy - Wdzięczność" można do końca września oglądać w Bibliotece Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

Autorka obrazów opowiedziała nam o tematyce wystawy i o tym, jak przebiegał proces twórczy. Wspomniała również, w jaki sposób artysta może uchronić się przed frustracją wywoływaną przez dążenie do perfekcji. Obrazy przedstawione na wystawie są tajemnicze - wszystkie przedstawione na nich kobiety mają zamknięte oczy. Jak interpretować te postacie? Posłuchajcie!

Wystawa malarstwa i grafiki Agnieszki Cichoń-Kamińskiej  zatytułowana "Pieśń Duszu - Wdzięczność" to kilkadziesiąt obrazów i rysunków prezentujących barwne kobiece portrety w niezwykłych aranżacjach. Autorka - fotografka, malarka - przesiąknięta jest mianownikiem kobiecym, w różnych jego wymiarach, łączy dwie pasje - fotografię i malarstwo. jest absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Olsztynie -( 1988 - 1993), Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie - (1998 - 2000). Dyplom magisterski w pracowni projektowania graficznego pod kierunkiem profesora S.Trzeszczkowskiego. Od 2005 roku zawodowo zajmuje się działalnością fotograficzną , projektową oraz malarską. Na przestrzeni lat swoje prace prezentowała na ponad dwudziestu wystawach indywidualnych i zbiorowych.

Foto: Biblioteka Uniwersytecka UWM w Olsztynie

Wystawę można oglądać w godzinach otwarcia biblioteki: w poniedziałki od 8:00 do 18:00 a także od wtorku do piątku w godzinach 8:00-16:00. Planowany termin ekspozycji - do końca września 2023 roku.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: