Aktualności
04.07.2013

Wygraj audiobooki!

Wygraj audiobooki!

Słuchaj popołudniowych programów w Radiu UWM FM i wygrywaj audiobooki!

Szczególnie zachęcamy do zapoznania się z dwoma nowymi audiobookami, dostępnymi w serwisie audioteka.pl :

"Zimowy morderca" Krystyny Kuhn, został nagrany przez Annę Dereszowską,
"Ptaszydło" Maxa Bentowa zinterpretował Robert Gonera

Więcej materiałów dotyczących premiery obu niemieckich kryminałów wraz z making-ofem z nagrania oraz wywiadem z Anną Dereszowską znajdują się pod poniższym linkiem:

http://audioteka.pl/files/niemieckiekryminaly/ip.rar

Więcej informacji o obu produkcjach, jak również fragmenty audiobooków do odsłuchania znajdą Państwo pod adresami:


http://audioteka.pl/ptaszydlo,produkt.html

http://audioteka.pl/zimowy-morderca,produkt.html


Seria „Ślady Zbrodni" w interpretacji Anny Dereszowskiej
i Roberta Gonery
Premiera niemieckich kryminałów „Zimowy morderca" i „Ptaszydło" Wydawnictwa Dolnośląskiego w serwisie Audioteka.pl

Wydawnictwo Dolnośląskie oraz Serwis Audioteka.pl oddaje w ręce miłośników kryminałów dwa bardzo interesujące tytuły: „Zimowy Morderca" Krystyny Kuhn i „Ptaszydło" Maxa Bentowa. W wersji audio w narratorów wcielili się Anna Dereszowska i Robert Gonera.

Po kryminale „Karaluchy" norweskiego pisarza Jo Nesbø, który niedawno trafił do słuchaczy audiobooków, przyszedł czas na zapoznanie się z kryminałami niemieckimi. Właśnie ukazały się dwie publikacje: „Zimowy Morderca" Krystyny Kuhn oraz „Ptaszydło" Maxa Bentowa. Tytuły te są dostępne zarówno w wersji drukowanej - w serii „Ślady Zbrodni" Wydawnictwa Dolnośląskiego, jak i w formie audiobooków wyprodukowanych przez serwis Audioteka.pl. Wersja audio została nagrana przez Annę Dereszowską („Zimowy morderca") oraz Roberta Gonerę („Ptaszydło").

Kryminały cieszą się dużą popularnością wśród słuchaczy audiobooków. Ważne dla nas jest by wybierać te, które są literaturą najwyższej próby - mówi Łukasz Kosman, dyrektor zarządzający serwisu Audioteka.pl. Dlatego sięgnęliśmy po niemieckie kryminały, które wnoszą nowe tempo do bardzo lubianego przez naszych słuchaczy gatunku. Mamy nadzieję, że pozycje te zadowolą fanów audiobooków i na długo pozostaną w ich pamięci - dodaje Kosman.

Seria wydawnicza „Ślady Zbrodni" to współczesne powieści kryminalne, które zabierają czytelnika w świat mrocznych zbrodni i z pozoru niemożliwych do rozwiązania zagadek. Wiodącym autorem serii jest norweski specjalista od mocnych wrażeń -Jo Nesbø, który ma na koncie cykl powieści z komisarzem Harrym Hole oraz powieść sensacyjną „Łowcy głów". Oprócz wciąż popularnych kryminałów skandynawskich Wydawnictwo Dolnośląskie stawia też na nowe nurty, w tym w szczególności na kryminał niemiecki, który klimatem nawiązuje do mistrzów skandynawskich, ale jednocześnie wzbogaca fabułę o inne wątki, w tym historyczne.

„Zimowy morderca" Krystyny Kuhn to kryminalna zagadka z Krakowem w tle. Śledztwo w sprawie morderstwa Henriety Winkler, nestorki rodu bogatych przedsiębiorców, oraz porwania jej wnuka stopniowo ujawnia pilnie strzeżone rodzinne sekrety. Gra, jaką prowadzi porywacz z prokurator Miriam Singer wiedzie czytelnika przez historyczne zagadki, mające swój początek w Krakowie czasu II wojny światowej. Po ponad 60 latach na jaw wychodzi tragiczna historia dziewczynki wywiezionej do Niemiec.
„Ptaszydło" autorstwa Maxa Bentowa to pierwsza część cyklu o berlińskim komisarzu Nilsie Trojanie. Akcja rozpoczyna się od morderstwa młodej dziewczyny - zabójca obciął jej włosy, a przy zwłokach pozostawił oskubanego ptaka. Kolejne ataki na długowłose kobiety to dopiero początek gry, jaką zabójca prowadzi z policją. Przełomowym momentem staje się telewizyjny występ komisarza, po którym sam Trojan staje się kolejnym celem psychopaty. Książka rozeszła się w Niemczech w ponad 90 tys. egzemplarzy, co pozwoliło jej uplasować się na liście bestsellerów „Der Spiegel", a powieści Bentowa opisuje się jako połączenie Jo Nesbø i Tony'ego Soprano.

O autorach
Krystyna Kuhn (ur.1960) studiowała slawistykę, germanistykę i historię sztuki w Würzburgu oraz Getyndze, a także w Moskwie i Krakowie. Dawniej redaktorka w firmie komputerowej, zadebiutowała w 2001 powieścią „Fische können schweigen". Dwukrotnie nominowana do niemieckiej nagrody Frauenkrimipreis. Oprócz „Zimowego mordercy" napisała jeszcze pięć innych kryminałów oraz szereg książek dla młodzieży.

Max Bentow (ur. 1966) jest z wykształcenia aktorem i autorem scenariuszy. Za pracę dramaturga został odznaczony licznymi nagrodami i stypendiami. Mieszka w Berlinie. Jego debiut powieściowy „Ptaszydło" sprzedany w ponad 90 000 egzemplarzach w Niemczech jest początkiem serii o berlińskim komisarzu Nilsie Trojanie. Na rynku niemieckim ukazał się już tom drugi cyklu, a niebawem pojawi się kolejny tytuł. Autor ukrywa się pod pseudonimem literackim i niechętnie zdradza szczegóły zeswojego życia prywatnego.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: