Aktualności
26.06.2013

Rowerowy weekend w Olsztynie z Merida Mazovia MTB

Rowerowy weekend w Olsztynie z Merida Mazovia MTB

W sobotę, 29 czerwca od godz. 16.00 zawodnicy będą mieli okazję rywalizować w jeździe indywidualnej na czas, na dystansie 7 km.
Start odbędzie się na terenie Stadionu Leśnego w Olsztynie. Patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Olsztyn.

„Olsztyn to wyjątkowe miasto, pełne pozytywnej energii, a maraton rozgrywany tutaj już po raz trzeci cieszy się nieustająco dużą popularnością wśród zawodników, osób towarzyszących i mieszkańców. Dużym wyróżnieniem były słowa Prezydenta Olsztyna, który podczas zeszłoroczenj konferencji prasowej, uznał maraton za perłę pośród imprez sportowych przeprowadzanych w Olsztynie.

Dla nas Olsztyn też jest perłą na mapie 17 miejsc odwiedzanych w tym roku, cieszymy się, że jesteśmy tu po raz kolejny i mamy nadzieję że z każdym rokiem będziemy rozwijać naszą współpracę"- Cezary Zamana.

Maratony Merida Mazovia MTB, organizowane przez Cezarego Zamanę, to największa kolarska impreza w Polsce, stworzona z myślą zarówno o profesjonalistach jak i amatorach. Dzięki starannie przygotowanym trasom w ciekawym lokalizacjom, atrakcjom dla całych rodzin, maratony Merida Mazovia MTB każdorazowo przyciągają rzesze fanów jazdy na rowerze.

W tym roku po raz pierwszy uczestnicy będa mogli rywalizować w jeździe indywidualnej na czas, które odbędą się w Olsztynie, Kazimierzu Dolnym i Białymstoku. Wyniki z tych trzech przejazdów wskażą zwycięzcę i zdobywcę tytułu Mistrza Jazdy indywidualnej na czas.

W niedzielę, 30 czerwca rozegrany zostanie klasyczny terenowy maraton rowerowy, który w tym roku wraca do sprawdzonej miejscówki sprzed dwóch lat. Start, meta oraz miasteczko rowerowe zostaną zorganizowane na kameralnym Stadionie Leśnym w Olsztynie, zlokalizowanym w pięknej scenerii wyjątkowego drzewostanu, zanajdującego się pod nadzorem Zarządu Zieleni Miejskiej w Olsztynie.

Zawodnicy będą mogli wybrać jeden z czterech dystansów. Dystans Hobby, który liczy 8 km, dedykowany jest dzieciom i ich opiekunom oraz młodszym zawodnikom. Będzie poprowadzony po szerokich duktach lasu miejskiego, którego pogórkowate ukształtownie podniesie trudność trasy do poziomu 5 w sześciostopnowej skali trudności. Trasa nie ma większych technicznych utrudnień przejazdu, tak by wszyscy nawet najmniej zaawansowani oraz najmłodsi uczestnicy czuli się bezpiecznie. Ze wzgledu na łatwe technicznie zjazdy, sprawne hamulce to podstawa do dopuszcsenia do startu.

Dystans Fit to 25 kilometrowa trasa, która jest propozycją dla początkujących i średnio- zaawansowanych uczestników. Zdaniem Cezarego Zamany, jest to najpiękniejszy Fit w całym tegorocznym cyklu. Poprowadzony w Dolinie Łyny, którą w trzech miejscach trzeba będzie się przeprawić zbudowanymi przed laty zaporami, jedna z przepraw wymaga przeprowadzenia roweru, ale tą trudność trasy zrekompensuje bezcenny urok tego miejsca.

Liczący 55 km dystans Mega przeznaczony jest dla doświadczonych kolarzy terenowych, ważna będzie tutaj przede wszystkim wydolność, która pozwoli przetrwać bardzo interwałową trasę.

Natomiast 85 kilometrowy dystans Giga, to rowerowe wyzwanie dla profesjonalistów, wytrzymałych na długich dystansach. Tutaj wyznaczony będzie limit czasowy by ograniczyć zawodników których tempo jazdy będzie zbyt wolne, co mogłoby się wiązać z zakończeniem maratonu w godzinach wieczornych. Dodatkowo na tym dystansie trasa będzie poprowadzona po trudnych technicznie single track'ach po zoboczach wzgórz doliny Łyny.

Trasy dystansów Fit, Mega oraz Giga będą poprowadzone w północnym kierunku, malowniczą doliną, wzdłuż rzeki Łyny. Przejazd tymi trasami będzie z pewnością sporym wyzwaniem, sprawiając, że maraton w Olsztynie będzie jednym z bardziej wymagających w całym cyklu letnim Merida Mazovia MTB.

Po przejeździe i ogromnym wysiłku, zawodnicy będą mogli nacieszyć się piękną okolicą i zregenerować siły na trawiastym stadionie leśnym, gdzie do ich dyspozycji będzie także odpowiednie zaplecze oraz posiłek. Warto także przypomnieć, że zawodnicy, którzy zdecydują się na rywalizację na dystansie Giga będą mieć szansę na zdobycie punktów i premii w ramach czwartej edycji Ligi Auto Landu. Pula nagród w całym cyklu Ligi to 5 tysięcy złotych.

Mieszkańcy Olsztyna będą mieli okazję wystartować w odrębnej klasyfikacji mieszkańców, spośród tych osób wyłonimy zwycięzców w kategorii Open na dystansach Hobby, Fit i Mega w kategorii kobiet i mężczyzn. Aby wziąć udział w klasyfikacji, wystarczy zgłosić się do biura zawodów.

Tradycyjnie, nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych fanów rowerowych zmagań, którzy będą mogli wziąć udział w mini-wyścigu, doskonalić umiejętności na rowerkach biegowych Puky Race oraz bawić się w specjalnie wyposażonym namiocie, pełnym niespodzianek.
Na miejscu w namiocie Sony Center będzie możliwość bezpłatnego wypożyczenia jednej z 15 sportowych kamer Sony przeznaczonych do filmowania malowniczej trasy maratonu.
W Olsztynie już po raz czwarty w tym sezonie, zaprosimy wszystkich do wzięcia udziału w akcji „Ciśnienie na życie", gdzie każdy z uczestników i osób towarzyszących będzie mógł wykonać bezpłatny pomiar ciśnienia.
Maraton w Olsztynie będzie wspaniałą okazją do pełnej adrenaliny, rowerowej rywalizacji na najwyższym poziomie, ale także sposobem na aktywne spędzenie czasu z rodziną w naprawdę malowniczym otoczeniu.

Jazda Indywidualna na czas:
Start: 29.06.2013 (sobota), godz. 16 00, Stadion Leśny ul. Parkowa, Olsztyn
Biuro zawodów: Stadion Leśny ul. Parkowa sobota (29.06) godz. 14.00

Maraton:
Start: 30.06.2013 (niedziela), godz. 11 00, Stadion Leśny ul. Parkowa, Olsztyn
Biuro zawodów: Stadion Leśny ul. Parkowa
sobota (29.06) godz. 14.00 - 18.00, niedziela(30.06) godz.8 00-10 30

Merida Mazovia MTB zaprasza wszystkich gotowych na rowerowe wyzwanie!
Więcej informacji na www.mazoviamtb.pl.
Biuro zawodów :
Katarzyna Krakowiak,
tel +48609084184
e-mail: biuro@mazoviamtb.pl

 

 

Przyjaciele - stań się jednym z nich: