Aktualności
16.01.2017

25. raz graliśmy z WOŚP

25. raz graliśmy z WOŚP

Najpiękniejsza orkiestra świata, czyli Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 15 stycznia zagrała już 25. raz! W Olsztynie zebraliśmy rekordową kwotę blisko 450 tysięcy złotych. Swoją cegiełkę dołożyli też studenci.

Kolejny raz udowodniliśmy, że Polaków łączy pomaganie. I mimo wielu przeciwności, koniecznych organizacyjnych zmian i głosów zniechęcających do działań fundacji Jurka Owsiaka - prawdopobnie znów udało się zebrać rekordową kwotę. Choć oficjalne dane poznamy dopiero w marcu - już teraz licznik WOŚP wskazuje ponad 62 mln zł. Przypomijmy, że w zeszłym roku Orkiestra zebrała 72 mln zł.

Tak tegoroczny finał podczas konferencji podsumował Jurek Owsiak.


Wciąż trwają licytacje i liczenie środków zebranych w poszczególnych sztabach. Nasza reporterka Gabriela Bury spotkała się z szefową sztabu olsztyńskiego - Dorotą D'Aystetten. W naszym mieści rekord padł na pewno!

Gwizadą olsztyńskiego koncertu WOŚP był w tym roku zespół Czerwony Tulipan. Artyści wystąpili na Scenie Staromiejskiej tuż po "światełku do nieba". Z Ewą Cichocką rozmawiała Gabriela Bury.

Studenci Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie również zagrali z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. 15 stycznia w Centrum Konferencyjnym UWM odbyła się trzecia edycja KortoDance Show. Na scenie wystąpiły grupy taneczne z Olsztyna i regionu. Akcję podsumowuje przewodniczący Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego UWM, Paweł Stefanowicz.

Z przedstawicielami grup tanecznych, które wystąpiły wczoraj w Centrum Konferencyjnym UWM rozmawiał Arkadiusz Stępień-Miernikowski.

W finale WOŚP uczestniczyli także przedstawiciele Akademickiego Klubu Płetwonurków "Skorpena", którzy zorganizowali na Pływalni UWM zajecia nurkowe.
Studenci UWM grali z Orkiestrą nie tylko w Kortowie.

Ze studentami Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie rozmawiała Julia Kun. A Wy jak wpomniacie tegoroczny finał?

Przyjaciele - stań się jednym z nich: