Aktualności
17.01.2016

Gramy dla Was od 15 lat!

Gramy dla Was od 15 lat!

W czerwcu minęło 15 lat od momentu gdy na częstotliwości 95,9 fm pojawił się program Radia UWM FM. Z tej okazji przez kolejne miesiące przypominamy Wam historię naszej rozgłośni. Przygotowaliśmy też kilka jubileuszowych imprez.

Już od stycznia w każdą środę w magazynie Trzy Po Trzy Michał Napiórkowski przypominał audycje muzyczne Radia UWM FM z ostatnich kilkunastu lat. W piątki po 13 w UWUEMCE Bis - spotykamy się z tymi, którzy od 2001 roku tworzyli program naszej stacji. Gośćmi Piotra Szauera są redaktorzy naczelni, wydawcy, dziennikarze i reporterzy pracujący dawniej w Kortowie. Wspomnień i jubileuszowych akcentów nie zabraknie również w wielu innych audycjach. Słuchajcie nas uważnie!

W studiu przy ul. Kanafojskiego pojawiać będą się także nasi muzyczni przyjaciele. Swoje piosenki w prezencie zarejstrowali już: Dubioza Kolektiv, Romantycy Lekkich Obyczajów, Kasia Staszko i Romek Bałtuszka, We All Eat Clouds, PostNatura, Kortez i Tomasz Organek.

Główne wydarzenia jubileuszowe to m.in. wiosenna Noc Radiowców (16 kwietnia) oraz specjalny kabareton (31 marca). Możecie spotkać nas też w różnych punktach miasta, skąd przygotowujemy specjalne audycje. 24 czerwca w klubie Nowy Andergrant odbył się urodzinowy koncert połączony ze spotkaniem osób, które przez 15 lat tworzyły Radio UWM FM. Naszym gościem był Czesław Mozil.

Zapraszamy do udziału w konkursie. Jakie są Wasze wspomnienia związane z Radiem UWM FM? Opiszcie je! Nagrajcie krótki film lub dźwięk i prześlijcie mailem na adres: radio@uwmfm.pl. Czekają urodzinowe upominki.

POSŁUCHAJ!

Z pierwszym redaktorem naczelnym Radia UWM FM Mirosławem Hiszpańskim rozmawia Piotr Szauer.

Z Łukaszem Staniszewskim - redaktorem naczelnym Radia UWM FM w latach 2004-2007 - rozmawia Piotr Szauer.

Z Piotrem Szlachtowiczem - rozmawia Piotr Szauer.

Z Małgorzatą Sadowską - rozmawia Piotr Szauer.

Z Kamilem Wicikiem - rozmawia Michał Napiórkowski.

Z Markiem Jarmołowiczem - rozmawia Michał Napiórkowski.

O swoich dziennikarskich początkach w Radiu Kortowo i Radiu UWM FM opowiada Radek Nałęcz.

Z Przemkiem Pikielem - rozmawia Michał Napiórkowski.

O współpracy z Radiem UWM FM i dalszych losach dziennikarskich opowiada korespondentka Polskiego Radia z Ameryki Południowej - Monika Trętowska.

Wspomnienia Kasi Staszko.

Z Natalią Karapudą rozmawia Piotr Szauer.

Z Piotrem Bułakowskim rozmawia Piotr Szauer.

Z Martą Woźniak rozmawia Piotr Szauer.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: