Aktualności
19.03.2014

Spełnić "Marzenie o Nauce"

Spełnić "Marzenie o Nauce"

Jesteśmy przekonani, że są wśród nich przyszli naukowcy, lekarze czy artyści. Pomóż nam do nich dotrzeć. Przekaż informację o Stypendiach EFC dalej, bo również i Ty możesz zmienić życie utalentowanych nastolatków.


Z możliwości rozwoju pod skrzydłami EFC skorzystała Katarzyna Pyniaha. Kasia pochodzi ze Stręgielka, koło Węgorzewa. Jako Stypendystka EFC uczy się w II LO im. K. I. Gałczyńskiego w Olsztynie, w klasie o profilu matematyczno-fizycznym. Do swoich największych pasji zalicza teatr oraz polską kinematografię. Plany na przyszłość Katarzyny są imponujące - życie zawodowe chce poświęcić pracy, która będzie użyteczna i potrzebna społeczenie. Altruistyczne podejście do świata pielęgnuje angażując się w wolontariat.

Fundacja EFC zapewnia Stypendystom nie tylko zakwaterowanie, wyżywienie i pomoce naukowe. Kładzie także duży nacisk na rozwój osobowości oraz talentów swoich podopiecznych. Dlatego, w ramach wsparcia, Stypendyści uczęszczają na zajęcia dodatkowe, biorą udział w warsztatach i wyjazdach. "Sądzę, że dostałam ogromną szansę rozwoju i poznania świata, jestem jednak nauczona dzielić się tym, co mam - dlatego marzę, aby ten "dług" społeczeństwu spłacić. Dlatego w przyszłości chciałabym wykonywać zawód, który będzie użyteczny dla społeczeństwa." - mówi Kasia.

Stypendystami programu "Marzenie o Nauce" mogą zostać uczniowie ostatniej klasy gimnazjum, którzy przejdą pozytywnie dwie fazy rekrutacji oraz zostaną przyjęci do liceum wskazanego przez EFC. Kandydaci muszą ukończyć pierwszy semestr nauki ze średnią ocen min. 4,75 bądź mieć na koncie tytuł finalisty lub laureata kuratoryjnego konkursu przedmiotowego. Średni dochód na osobę w rodzinie kandydata nie może przekraczać 840 zł netto miesięcznie.

Zgłoszenia do programu można dokonać za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie www.efc.edu.pl. Ostateczny termin upływa 31 marca! Wyniki pierwszej fazy naboru będą znane 9 kwietnia. W ramach drugiego etapu rekrutacji kandydat odbędzie rozmowę kwalifikacyjną z regionalnym koordynatorem EFC.

Partnerami EFC są Fundacja PZU oraz Bank Pekao. W ramach współpracy Fundacja PZU, zgodnie ze swoim hasłem „Pomagamy pomagać", ufundowała stypendia dla dwunastu licealistów. Natomiast w wybranych placówkach Banku Pekao można otrzymać dodatkowe informacje na temat działalności EFC.


***

Edukacyjna Fundacja im. prof. Romana Czerneckiego EFC została utworzona w lipcu 2009 roku przez Andrzeja Czerneckiego, syna Patrona Fundacji - prof. Romana Czerneckiego. Fundację powołano z myślą o dalszej realizacji szczytnych celów Patrona, który w okresie okupacji prowadził tajne nauczanie w Słupi Jędrzejowskiej (woj. świętokrzyskie) i okolicach. Obecnie Fundacja EFC prowadzi dwa programy stypendialne: „Marzenie o Nauce" skierowany do młodzieży pragnącej się uczyć w najlepszych liceach w Polsce, oraz program „Wymarzone Studia" adresowany do Stypendystów EFC, myślących o nauce na najbardziej prestiżowych uczelniach wyższych.

 

 

Przyjaciele - stań się jednym z nich: