Aktualności
10.02.2014

Mój Walenty jest the best, idzie ze mną zrobić test.

Mój Walenty jest the best, idzie ze mną zrobić test.

Wykonanie testu w kierunku HIV jest wyrazem troski o zdrowie - zarówno swoje własne, jak i naszego Walentego lub Walentynki. Wierzymy, że wspólnie uda nam się skutecznie zachęcać do testowania i tym samym promować prozdrowotne zachowania.

Aktualna lista wszystkich punktów konsultacyjno-diagnostycznych (PKD), w których można bezpłatnie i anonimowo zrobić test w kierunku HIV, znajduje się na stronie Krajowego Centrum ds. AIDS www.aids.gov.pl.

Punkt Konsultacyjno-Diagnostyczny w Olsztynie

ul. Żołnierska 16
wtorki i czwartki 15.00-18.00

Bezpłatnie i anonimowo można wykonać test w tym punkcie.

Jednym z elementów walentynek jest wzajemne wręczanie sobie upominków. W związku z tym Krajowe Centrum ds. AIDS przygotowało pocztówkę z krótką informacją o testowaniu, którą można wysłać wybranej osobie. Walentynkowym prezentem dla kogoś bliskiego może być też podkładka pod kubek z tym samym motywem.

Autorką projektu graficznego jest Ida Kwaśnica, uczennica liceum plastycznego w Zielonej Górze, a pomysłodawcą hasła zachęcającego do wykonania testu, Mój Walenty jest the best, idzie ze mną zrobić test jest Kacper Lasota - uczeń gimnazjum w Kwidzynie. Uczniowie ci byli laureatami konkursu zorganizowanego w ubiegłym roku przez Krajowe Centrum ds. AIDS.

 

 

Przyjaciele - stań się jednym z nich: