Aktualności
26.11.2013

Ksiądz Boniecki AuTORytetem studentów dziennikarstwa.

Ksiądz Boniecki AuTORytetem studentów dziennikarstwa.

Ks. Adam Boniecki - duchowny, nie zawsze mówiący głosem Kurii, którego obowiązuje zakaz wypowiadania się w mediach. Komentator rzeczywistości podchodzący krytycznie do otaczającego nas świata, przewodnik ludzi zagubionych, rzecznik dialogu z ludźmi o odmiennych niż Kościół poglądach. Człowiek o wysokiej tolerancji i poszanowaniu innych ludzi. Ksiądz, który podał rękę Nergalowi i wystąpił podczas Woodstocku. To właśnie on, według studentów, jest rzetelną i profesjonalną osobą w świecie mediów, spełniającą najwyższe standardy dziennikarskie.

Wyróżnienie przyznają studenci dziennikarstwa z 19 polskich uczelni. Na karcie do głosowania każdy z 15 tys. uprawnionych mógł wpisać nazwisko swojego dziennikarskiego autorytetu. Od 2010 roku tytuł ten przyznawany jest nie za osiągnięcia w ostatnim roku,
ale za całokształt pracy dziennikarskiej. Dzięki temu nagroda zyskała ponadczasowy wymiar. Laureaci pozostałych ośmiu kategorii tradycyjnie zostaną ogłoszeni podczas Finałowej Gali Plebiscytu. Pełna lista nominowanych dostępna jest na stronie internetowej organizatora.

Gala, podczas której studenci wręczą statuetki nagrodzonym dziennikarzom, odbędzie się 7 grudnia o godzinie 17.00 w Auditorium Maximum UJ przy ulicy Krupniczej 33 w Krakowie.

Jedno z największych i najważniejszych wydarzeń w świecie mediów zorganizują i poprowadzą studenci dziennikarstwa z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

MediaTory to plebiscyt, w którym od 2007 roku studenci dziennikarstwa z uczelni publicznych, wskazują oraz nagradzają najważniejsze i najbardziej wartościowe ich zdaniem zjawiska w polskich mediach. Jest to już druga edycja, w której udział biorą również uczelnie prywatne. Plebiscyt od początku istnienia objęty jest Honorowym Patronatem Rektora UJ. Organizatorem jest Koło Naukowe Studentów Dziennikarstwa UJ i Stowarzyszenie MediaTory.

Sponsorami Głównymi Plebiscytu są Julian Kozankiewicz, Piotr Kempa i Tomasz Andryszczyk oraz Audioteka.pl. Narzędzia wspomagające monitoring mediów udostępnia Instytut Monitorowania Mediów. Głównym Patronem Medialnym wydarzenia jest portal PRoto.pl.

***

Pełna lista nominowanych dostępna jest na
www.mediatory.pl oraz www.facebook.com/MediaTory

 

 

Przyjaciele - stań się jednym z nich: