Aktualności
14.06.2022

Żołnierskie Historie, Żołnierska Przyszłość - odcinek 3.

Odzyskanie niepodległości przez Polskę okupione było wieloma ofiarami oraz trudnościami. Gdy udało się już wywalczyć właściwy kształt granic odrodzonej ojczyzny, Polaków czekały kolejne wyzwania. Oprócz stałego zagrożenia dywersją i wrogimi działaniami wywiadowczymi na Kresach Wschodnich, także walka na polu gospodarczym z Niemcami.

W 1925 roku wybucha wojna celna z Republiką Weimarką, na skutek której eksport Rzeczpospolitej spada o 27 procent. W 1929 roku dochodzi natomiast do Wielkiego Kryzysu. Stagnacja gospodarcza to jednak tylko przedsmak tego jakie wyzwania stanęły przed polską polityką zagraniczną w latach 30-tych XX wieku. Od 1933 roku naziści rządzą w Berlinie i rozpoczynają politykę rewizjonistyczną. II wojna światowa wisi w powietrzu. Jak wobec agresywnej polityki Adolfa Hitlera zachowuje się Polska? Jakie działania podejmowała II RP?

Zapraszamy do wysłuchania  opowieści o wydarzeniach poprzedzających wybuch największej wojny w dziejach ludzkości.

 

Audycja „Żołnierskie Historie, Żołnierska Przyszłość” powstaje przy współpracy Radia UWM FM i Sekcji Komunikacji Społecznej 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: