Aktualności
04.08.2022

Karol Zalewski i Konrad Bukowiecki przed Mistrzostwami Europy

Z Mistrzostw Świata w Eugene lekkoatleci klubu AZS UWM Olsztyn wrócili z niedosytem. Ale teraz szlifują formę, by świetnie zaprezentować się podczas sierpniowych Mistrzostw Europy w Monachium. Konrad Bukowiecki i Karol Zalewski opowiedzieli nam o swoich celach na najbliższe tygodnie.

Foto: FB Konrad Bukowiecki

Karol Zalewski podczas Mistrzostw Świata startował jedynie drużynowo. Z sztafetą mieszaną 4x400 metrów awansował do finału a w nim "biało-czerwoni" byli blisko medalu. Ostatecznie zajęli czwarte miejsce. W finale znalazła się także sztafeta męska, ale jej występ w biegu medalowym nie był już tak udany.

Podczas Mistrzostw Europy w Monachium reprezentant klubu AZS UWM Olsztyn zaprezentuje się także indywidualnie. "Zdobycie medalu na tej imprezie jest dla nas bardzo ważne" - podkreśla.

Z Karolem Zalewskim rozmawiał Wojtek Miśkiewicz.

Zadowolony ze swojego startu na Mistrzostwach Świata nie może być Konrad Bukowiecki. Kulomiot klubu AZS UWM Olsztyn odpadł już w eliminacjach. Zajął w nich trzynaste miejsce, a do finału wchodziło... dwunastu najlepszych zawodników. Do awansu zabrakło mu... 1 centymetra. W najlepszej próbie osiągnął 20 metrów i 24 centymetry.

Teraz liczy na dużo lepszy rezultat. Przed wyjazdem do Monachium sprawdzi jeszcze formę podczas Memoriału im. Kamili Skolimowskiej w Chorzowie.

Mistrzostwa Europy rozpoczną się 15 sierpnia. Klub sportowy AZS UWM Olsztyn będą tam reprezentować także Kacper Lewalski i Aleksandra Lisowska.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: