29.06.2022

Stomil wygrał drugi sparing

Stomil Olsztyn wygrał w Olsztynku 3-1 (2-1) z ukraińską Polissią Żytomierz. To już drugie tego lata zwycięstwo sparingowe "Dumy Warmii". I prawdopodobnie ostatni mecz w którym "biało-niebieskich" poprowadził trener Piotr Jacek. Szkoleniowiec ma przenieść się do stolicy.

Kilka dni wcześniej Stomil wygrał na własnym obiekcie 2-0 z Radunią Stężyca. Także w środę olsztyńscy piłkarze bardzo dobrze zaprezentowali się zwłaszcza w pierwszej połowie. Wynik już w piątej minucie strzałem z rzutu wolnego otworzył Shun Shibata. Japończyk asystował także przy drugim golu. Po jego rozegraniu wolnego fantastycznym uderzeniem z dystansu popisał się  Jakub Tecław i było 2-0. Chwilę później goście odpowiedzieli jednak trafieniem Bohdana Kusznirenko.

Trener Piotr Jacek testował kolejną grupę nowych zawodników. Zagrali m.in.: Artur Amroziński (Korona Kielce), Jakub Grzesiak (MKS Kluczbork) Dawid Kalisz (Korona Rzeszów), Michał Karlikowski (ŁKS II Łódź), Patryk Leszczyński (ostatnio wypożyczony z Wisły Płock do Olimpii Grudziądz), Jakub Mądrzyk (Raków Częstochowa), Piotr Owczarek (Pogoń Grodzisk Mazowiecki), Mateusz Sobotka (Sokół Ostróda) i Michał Wiśniewski (Stolem Gniewino). Po przerwie do bramki ukraińskiego drugoligowca trafił jeszcze Mateusz Jońca i mecz zakończył się wynikiem 3-1.

29 czerwca 2022 - Olsztynek (Stadion Miejski)
Stomil Olsztyn 3-1 Polissia Żytomierz
Shun Shibata 5, Jakub Tecław 33, Mateusz Jońca 61 - Bohdan Kusznirenko 35

Stomil Olsztyn: (I połowa) Jakub Mądrzyk - Igor Kośmicki, Jakub Tecław, Mateusz Jarzynka - Patryk Leszczyński, Shun Shibata, Hubert Krawczun, Michał Karlikowski - Dawid Kalisz,  Karol Żwir, Piotr Kurbiel. (II połowa) Jakub Grzesiak - Szymon Dowgiałło, Michał Wiśniewski, Mateusz Jońca - Michał Żukowski, Sebastian Szypulski, Maciej Spychała, Piotr Owczarek - Mateusz Sobotka, Artur Amroziński, Yūdai Shinonaga.

Polissia Żytomierz: Anton Jaszkow - Jewhenij Morozko, Andrij Hitczenko, Andrij Nesterow, Bohdan Kusznirenko, Jan Morhowśkyj - Artem Kozak, Władysław Ohiria, Władysław Wakuła - Pyłyp Budkiwśkyj, Denis Janakow.

Czerwona kartka: Piotr Owczarek (82' - za faul taktyczny).

"Bardzo dobra gra kontrolna z solidnym zespołem, walczącym i grającym bardzo dobrze w piłkę. Pierwsza połowa bardzo solidna - podobna do tej z Radunią Stężyca. Na bardzie fajnego przeciwnika mogliśmy sprawdzić testowanych zawodników" - ocenił trener Piotr Jacek.

Z Piotrem Jackiem rozmawiał Piotr Szauer. Posłuchajcie!

Kolejny sparing Stomil Olsztyn rozegra w sobotę 2 lipca. O 13:00 w Gniewinie zmierzy się z Arką Gdynia. W tym spotkaniu "Dumę Warmii" poprowadzi już prawdopodobnie nowy trener. Piotr Jacek otrzymał ofertę z Legii II Warszawa. A jego kontrakt z olsztyńską drużyna wygasa 30 czerwca.