20.06.2022

Lakersi najlepsi w Grupie Północnej PFL2!

Drużyna futbolu amerykańskiego AZS UWM Olsztyn Lakers przegrała w Kortowie 12:15 (0:0, 0:0, 0:12, 12:3) z Armią Poznań, ale z pierwszej pozycji w Grupie Północnej awansowała do półfinału rozgrywek PFL2. Tam zmierzy się z drugą ekipą Grupy Południowej - Wieliczka Dragons.

Niedzielne spotkanie miało niecodzienny przebieg. W pierwszych dwóch kwartach żadnej ze stron nie udało się zdobyć punktów. Dopiero w trzeciej kwarcie dwa przyłożenia gości sprawiły, że Armia wyszła na prowadzenie 12:0. Jeziorowcy szybko się otrząsnęli. Choć radzić musieli sobie bez swojego importa - Alonzo Brocka. Najpierw Kamil Zboch a później Krzysztof Mrówka swoimi akcjami doprowadzili do wyrównania. Niestety w ostatniej minucie troszkę desperackie kopnięcie jednego z zawodników z Poznania dało jego drużynie zwycięstwo 15:12. Ale w ostatecznym rozrachunku w Grupie Północnej i tak punktowo lepsi byli Lakersi.

AZS UWM Olsztyn Lakers - Armia Poznań 12:15 (0:0, 0:0, 0:12, 12:3)

O podsumowanie ostatniego meczu i całej fazy grupowej Wojtek Miśkiewicz poprosił Bartłomieja Kroma, Kamila Zbocha i Krzysztofa Mrówkę. Posłuchajcie!

W półfinale rozgrywek PFL2 AZS UWM Olsztyn Lakers zmierzy się z Wieliczką Dragons. Spotkanie zostanie rozegrane w Kortowie - prawdopodobnie 2 lipca.