05.06.2022

Jeziorowcy pokonali Armię

Drużyna AZS UWM Olsztyn Lakers wygrała na wyjeździe 24:8 (6:0, 6:0, 0:0, 12:8) z Armią Poznań i jest już samodzielnym liderem Grupy Północnej rozgrywek PFL2. Dla zespołu z Wielkopolski była to pierwsza ligowa porażka od... dwóch lat! Rewanż już 19 czerwca w Kortowie!

Olsztyński zespół pojechał do Poznania bez kilku swoich kluczowych zawodników. Ale determinacja i bardzo dobra postawa w defensywie sprawiły, że - choć nie był faworytem - na boisku dominował od pierwszej do ostatniej minuty.

Już po pierwszych dwóch kwartach Lakersi prowadzili 12:0. Jedyne punkty stracili w ostatniej części meczu, ale i tak wygrali ją 12:8 a całe spotkanie 24:8. "Punktował Alonzo Brock, punktował Marcin Piłat. Ale nie ukrywam, że tak naprawdę to zwycięstwo jest zasługą całej drużyny oraz trenera, który przygotował plan meczu. Uważam, że to był pierwszy mecz w tym sezonie, do którego każdy podszedł na 120 procent. Jest to pierwsze prawdziwie drużynowe zwycięstwo Olsztyn Lakers w tym sezonie" - podsumował w studiu Radia UWM FM Krzysztof Mrówka.

Z Krzysztofem Mrówką spotkał się Piotr Szauer. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Lakersi z kompletem pięciu zwycięstw są w tej chwili samotnym liderem Grupy Północnej rozgrywek PFL2. Na pewno zagrają w play-off'ach. By jednak obronić pierwsze miejsce w tabeli (i zapewnić sobie przewagę własnego boiska w półfinale) muszą jeszcze w niedzielę 19 czerwca pokonać w Kortowie Armię Poznań.