Aktualności
29.05.2022

Lakersi z czwartym zwycięstwem w sezonie

Drużyna AZS UWM Olsztyn Lakers pokonała na stadionie w Kortowie 44:0 (24:0, 8:0, 6:0, 6:0) Białe Lwy Gdańsk. Z kompletem czterech zwycięstw lideruje w Grupie Północnej rozgrywek PFL2 i jest już pewna awansu do fazy play-off. W dwumeczu z Armią Poznań powalczy jeszcze o lepsze rozstawienie.

Foto: AZS UWM Olsztyn Lakers

Jeziorowcy w sobotę bardzo szybko zaznaczyli swoją przewagę. Po pierwszej kwarcie prowadzili już 24:0. Kolejne osiem punktów dołożyli w drugiej. W następnych nie byli już tak skuteczni, ale dzięki bardzo dobrej grze defensywy, nie pozwolili gościom na zbyt wiele.

Z bardzo dobrej strony pokazał się zwłaszcza Kamil Zboch. Napędzał akcje Lakersów, ale... niestety z gry w drugiej części spotkania wykluczył go uraz. Jest jednak nadzieja, że będzie gotowy na kolejne spotkanie.

"Gra się tak, jak przeciwnik pozwala. Lepiej byliśmy przygotowani fizynie i taktycznie do tego spotkania. Rywale - tak, jak my - nie mieli kilku podstawowych zawodników" - podsumował Tomasz Sawicki.

Z Tomaszem Sawickim rozmawiał Piotr Szauer. Posłuchajcie!

A tu obejrzycie mecz!

Po czterech kolejkach rozgrywek PFL2 drużyna AZS UWM Olsztyn Lakers z kompletem czterech zwycięstw zajmuje pierwsze miejsce w tabeli Grupy Północnej. Tyle samo oczek zdobyła jednak również Armia Poznań. I to właśnie z ekipą z Wielkopolski Jeziorowcy powalczą o lepsze rozstawienie przed fazą play-off.

Najpierw pojadą do Poznania (4 czerwca). Rewanż dwa tygodnie później w Kortowie.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: