Aktualności
27.05.2022

Dariusz Molski nowym trenerem Warmii Energa Olsztyn

Potwierdziły się nasze informacje o nieprzedłużeniu współpracy Warmii Energa Olsztyn z trenerem Igorem Stankiewiczem. W nowym sezonie drużynę poprowadzi Dariusz Molski. Szkoleniowiec ten przez ostatnie dwa lata pracował w pierwszoligowym Jurandzie Ciechanów.

Foto: Warmia Energa Olsztyn

"Charyzmatyczny trener pochodzący z Gorzowa w przeszłości wprowadził do Superligi zespół Mebli Wójcik Elbląg. W najwyższej klasie rozgrywek trenował także: Pogoń Szczecin, Nielbę Wągrowiec i AZS AWF Gorzów Wielkopolski. Od 2016 roku pracował, z powodzeniem w Gorzowie z tamtejszą Stalą. Dariusz Molski budował podwaliny pod silny zespół na zapleczu PGNiG Superligi, który rywalizował m.in. z Warmią Olsztyn. Od sezonu 2020/2021 prowadził zespół I ligi grupy C, Juranda Ciechanów. Jak sam określił: wybrał najtrudniejsze z możliwych zadań w tamtym okresie" - czytamy na stronie klubu.

Szkoleniowiec zdecydował się na zmianę otoczenia. Od sezonu 2022/2023 poprowadzi w Lidze Centralnej zawodników Warmii Energa Olsztyn.

"Bardzo szanujemy pracę wykonaną przez trenera Igora Stankiewicza. Przyszedł w trudnym momencie i dołożył cegiełkę, która okazała się kluczowa do poprawienia jakości i skuteczności gry zespołu względem pierwszej części sezonu. Wykazał się dużym wyczuciem w prowadzeniu zespołu w trakcie meczów i w końcu przestaliśmy przegrywać końcówki" - mówi wiceprezes klubu, Jacek Zyśk. A jak tłumaczy rozstanie z tym szkoleniowcem? "Od pewnego czasu komunikowaliśmy trenerowi, że bierzemy pod uwagę przedłużenie współpracy, ale nie jest jedyną opcją na kolejny sezon. W dalszym etapie rozwoju zespołu w Lidze Centralnej poszukiwaliśmy szkoleniowca doświadczonego w pracy z młodymi zawodnikami, bo takich mamy przede wszystkim w zespole.  Trener na którego postawiliśmy, w co wierzę, stanie się mentorem i nauczycielem dla zawodników. Stąd nasza decyzja, że nasze drogi z trenerem Igorem Stankiewiczem się rozchodzą."

Trener Igor Stankiewicz spodziewał się takiej decyzji. Już w poniedziałek opowiadał o tym na antenie Radia UWM FM.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: