Aktualności
26.05.2022

Poznali się na... podium

Andżelika Dobrzyń, Adrian Wzorek i Dominik Janczak wystartowali w maju w VIII Akademickich Mistrzostwach Polski w Karate Kyokushin. Z Krakowa wrócili z indywidualnymi medalami. W klasyfikacji generalnej uczelni wywalczyli srebro. A o tym, że wszyscy studiują na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie, dowiedzieli się... stając na podium.

 

Andżelika Dobrzyń (studiuje socjologię na Wydziale Nauk Społecznych) i Adrian Wzorek (informatyka na Wydziale Matematyki i Informatyki) wywalczyli w Krakowie indywidualnie złote medale. Dominik Janczak (kierunek lekarski na Wydziale Lekarskim) sięgnął natomiast po brąz. O ich starcie pisaliśmy już na naszej stronie.

Dla całej trójki był to debiut na Akademickich Mistrzostwach Polski. Choć mogą się już pochwalić dobrymi startami w młodzieżowych Mistrzostwach Europy i Świata. Tam także stawali na podium.

Nie tylko studiują na różnych wydziałach, ale też reprezentują trzy różne kluby sportowe. "Nikt o sobie tak naprawdę wcześniej nie wiedział. Połączyła nas wspólna pasja. Pojechaliśmy na zawody i w trakcie mistrzostw daliśmy z siebie wszystko. Jak widać po wynikach - opłaciło się" - relacjonował w studiu Radia UWM FM Adrian Wzorek. "Jako Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie zajęliśmy drugie miejsce. Jesteśmy bardzo z tego dumni. Ale muszę powiedzieć, że byłem ogromnie zaskoczony, że są inne osoby trenujące karate na tej uczelni."

O swoim istnieniu dowiedzieli się w momencie, gdy zostali zaproszeni na podium podczas dekoracji drużyn uczelnianych. Można więc powiedzieć, że właśnie w Krakowie narodziła się ekipa karate kyokushin z UWM. "Myślę, że zostaniemy przynajniej znajomymi. Łączy nas pasja. Bardzo mało sportowców spotykam na uniwersytecie. Wszystkie osoby, które poznawałam, były w szoku, że trenuję" - dodaje Andżelika Dobrzyń.

Z Andżeliką Dobrzyń, Adrianem Wzorkiem i Dominikiem Janczakiem spotkał się Piotr Szauer.

Studenci podkreślają, że treningi i zawody uczą ich wielu rzeczy m.in. szacunku do drugiego człowieka oraz dyscypliny. I bardzo chcieliby móc rozwijać swój talent także na uczelni. "Bardzo często myślę sobie, że chciałbym trenować tutaj w Olsztynie. Jesteśmy studentami i każdy może się domyślać, w jaki sposób to obecnie wygląda. Każdy z nas reprezentuje inny klub. Musimy rozjeżdżać się, żeby po prostu ćwiczyć. Także... oczywiście, że chcielibyśmy móc robić to w Kortowie."

Przyjaciele - stań się jednym z nich: