Aktualności
24.05.2022

Wychowankowie przedłużyli umowy z Indykpolem AZS Olsztyn

Karol Jankiewicz i Jakub Ciunajtis przedłużyli o kolejny rok swoje kontrakty z Indykpolem AZS Olsztyn. Nadal będą musieli walczyć o miejsce w składzie i zbierać doświadczenie w PlusLidze. Jak podkreślają - świetnie współpracuje im się z trenerem Javierem Weberem.

Karol Jankiewicz w minionym sezonie zadebiutował w rozgrywkach PlusLigi. O miejsce w podstawowym składzie musiał walczyć z Janem Firlejem. Młody rozgrywający wykorzystał swoje "pięć minut" bardzo dobrze m.in. w wygranym meczu z Ślepskiem Malow Suwałki (3:2). W sumie w minionym sezonie wystąpił w 11 spotkaniach, w których zdobył 8 punktów.

"Bardzo dobrze współpracowało mi się z trenerem Javierem Weberem. Uważam, że skorzystała na tym cała drużyna. To świetny fachowiec i gdy tylko pojawiła się możliwość przedłużenia kontraktu, od razu się na to zdecydowałem. Podchodzę z Olsztyna – tu się wychowałem, tu mieszkam i mam olbrzymią satysfakcję z reprezentowania barw Indykpolu AZS Olsztyn" – przyznaje rozgrywający akademików z Kortowa.

Za Jakubem Ciunajtisem drugi sezon w najwyżej klasie rozgrywkowej w Polsce. Młody libero musiał walczyć o miejsce w pierwszej szóstce z Jędrzejem Gruszczyńskim. Z dobrej strony pokazał się w spotkaniach przeciwko Projektowi Warszawa (porażka 2:3 na wyjeździe), GKS Katowice (zwycięstwo 3:2 w Iławie) oraz kończącym sezon pojedynku z Asseco Resovią Rzeszów (wygrana 3:1 i porażka w złotym secie). W sumie pojawił się na parkiecie w 8 meczach.

"Bardzo się ucieszyłem na wieść o przedłużeniu kontraktu z trenerem Javierem Weberem. Stwierdziłem, że pozostanie w Indykpolu AZS Olsztyn na kolejny sezon, będzie dla mnie bardzo dobrym wyborem. Jest to genialny trenerem, z którym do tej pory najlepiej mi się współpracowało. Ponadto mieszkam w Olsztynie już osiem lat. Dlatego nie było lepszej możliwości jak pozostanie w Kortowie na przyszły sezon" - wyjaśnia sam zawodnik.

Karol Jankiewicz i Jakub CIunajtis to wychowankowie klubu AZS UWM Olsztyn oraz studenci Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. W tym roku z drużyną wywalczyli medal Akademickich Mistrzostw Polski.Przyjaciele - stań się jednym z nich: