Aktualności
24.05.2022

Konrad Bukowiecki wygrywa na rynku w Białymstoku

Konrad Bukowiecki wygrał konkurs pchnięcia kulą podczas tegorocznej edycji Mityngu Gwiazd na Rynku Kościuszki w Białymstoku. W swojej najlepszej (i jedynej mierzonej próbie) osiągnął 21 metrów i 9 centymetrów. Drugi był Chorwat Filip Mihaljević (20.97), a trzeci Michał Haratyk (20.81).

 

Foto: Miasto Białystok

To już drugi wygrany konkurs kulomiota klubu AZS UWM Olsztyn w tym sezonie startów na otwartych obiektach. Tydzień wcześniej okazał się bezkonkurencyjny podczas meetingu Podlaskie Athletics Team w Suwałkach. Tam pchnął 21 metrów i 21 centymetrów. Drugi był Michał Haratyk (20,45) a trzeci - Jakub Szyszkowski (20,00).

Mityng Gwiazd na Rynku Kościuszki w Białymstoku rozpoczął się w niedzielę 22 maja. I miało być to wydarzenie jednodniowe. Ale przez złe warunki atmosferyczne nie udało się przeprowadzić właśnie rywalizacji w pchnięciu kulą. Zawodnicy zostali więc w stolicy Podlasia dłużej i ponownie zjawili się na rynku w poniedziałek. 

Konrad Bukowiecki spalił aż 5 z 6 prób. Ale w jedynej mierzonej osiągnął 21 metrów i 9 centymetrów. To wystarczyło, by pokonać m.in. Michała Haratyka i Filipa Mihaljevića.

"Nie jest to jeszcze moja życiowa forma. Natomiast fajnie, że udaje się wygrywać. To był pięćdziesiąty konkurs w mojej karierze, który zakończyłem z wynikiem ponad 21-metrowym" - podsumował Konrad Bukowiecki. "Wszystko idzie w dobrym kierunku. Mam mieć formę przede wszystkim na Mistrzostwa Europy i Mistrzostwa Świata. I taki mam plan!"

Z Konradem Bukowieckim rozmawiał Piotr Szauer. Posłuchajcie!

Obecnie kulomiot klubu AZS UWM Olsztyn przebywa na obozie w Spale. W najbliższym czasie czeka go sporo startów. 31 maja pojawi się na silnie obsadzonym meetingu Zlatá Tretra w Ostravie. Następnie sprawdzi formę w kraju: 3 czerwca podczas Memoriału im. Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy i 5 czerwca podczas Memoriału Janusza Kusocińskiego w Chorzowie. 9 czerwca wystąpi także w konkursie Diamentowej Ligi w Rzymie.

11 czerwca Konrad Bukowiecki powalczy natomiast o kolejny w swojej karierze medal Mistrzostw Polski. Najlepsi polscy lekkoatleci w tym roku spotkają się w Suwałkach.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: