22.05.2022

Zwycięstwo Warmii na zakończenie sezonu w Lidze Centralnej

Warmia Energa Olsztyn wygrała na wyjeździe po serii rzutów karnych ze Stalą Gorzów. W regulaminowym czasie padł remis 27:27 (11:16). Ten wynik oznacza, że drużyna Igora Stankiewicza zakończyła sezon na jedenastej pozycji w tabeli Ligi Centralnej.

Olsztynianom nie udało się zatem zrealizować celu. Chcieli utrzymać miejsce w najlepszej dziesiątce. Swoje spotkania wygrały jednak Zagłębie Sosnowiec i MKS Wieluń.

Warmia dobrze weszła w sobotni mecz. Choć na początku deliktanie przeważali rywale, w pierwszej połowie gościom udało się zbudować pieciobramkowe prowdzenie 16:11. Po przerwie jeszcze je zwiększyli (19:12). Ale później zupełnie stracili skuteczność. Efekt? Na dziesięć minut przed końcem był remis 22:22. Emocje towarzyszyły obu ekipom do samego końca. Raz prowadziła Warmia, raz Stal. Bliżej zwyciestwa w regulaminowym czasie byli zawodnicy z Olsztyna. Ale w ostatniej minucie przy prowadzeniu 27:26 nie wykorzystali swoich szans. Gospodarzom udało się natomiast wyrównać.

W serii rzutów karnych skuteczniejsi byli podopieczni Igora Stankiewicza. Wygrali 4:2 i cieszyli się z jedenastego zwycięstwa w tym sezonie.

Posłuchajcie jak spotkanie podsumował trener Igor Stankiewicz. Rozmawiał z nim Piotr Szauer.

Budnex Stal Gorzów - Warmia Energa Olsztyn 27:27 (11:16) karne: 2:4

Warmia Energa: Makowski, Matusiak - Chełmiński (4), Malewski (4), Gruszczyński (3), Klapka (3), Didyk (2), Kopyciński (2), Reichel (2), Konkel (1), Sikorski (1), Kozłowski, Laskowski, Stępień