Aktualności
16.05.2022

Zbigniew Staniszewski drugi na torze Greinbach

Zbigniew Staniszewski w Fordzie Fiesta RX zajął drugie miejsce w kolejnej eliminacji rallycrossowych Mistrzostw Europy Strefy Centralnej. Na austriackim torze Greinbach wygrał Czech Marek Joura w Mitsubishi Mirage a trzeci był reprezentant gospodarzy - Alois Holler w Fordzie Fiesta.

 

Olsztyński kierowca wygrał wszystkie trzy biegi kwalifikacyjne. I jako faworyt przystępował do finału. Cała trójka wpadła w nim na metę z czasami mieszczącymi się w dwóch sekundach.

"Próbowaliśmy wygrać, ale nie udało się... Nasi przeciwnicy byli bardzo szybcy. Bardzo im gratuluję!" - mówił po starcie Staniszewski. "Główny powód przegranej w wielkim finale to zły dobór opon. Były zbyt miękkie i nie wytrzymały długich sześciu okrążeń w dużej temperaturze. To był błąd."

Dzięki dobrej postawie na torze  Greinbach Staniszewski umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej rallycrossowych Mistrzostw Europy Strefy Centralnej.

FIA CEZ RX 15.05.2022  Greinbach (Austria)

1. Marek Joura                 Mitsubishi Mirage      3:28,587
2. Zbigniew Staniszewski    Ford Fiesta                  3:29,482
3. Alois Holler                   Ford Fiesta              3:30,247

FIA CEZ po trzech rundach:

1. Zbigniew Staniszewski   69 pkt
2. Ales Fucik                    35 pkt
3. Tomas Karai                29 pkt

W najbliższy weekend kierowcy rywalizować będą na torze w Słomczynie w kolejnej eliminacji Mistrzostw Polski. Zbigniew Staniszewski jest także liderem tego cyklu.

 

Przyjaciele - stań się jednym z nich: