Aktualności
14.05.2022

Stomil żegna się z Fortuna 1 Ligą

Stomil Olsztyn zremisował na wyjeździe 0-0 z Zagłębiem Sosnowiec i nie ma już szans na utrzymanie w Fortuna 1 Lidze. Na kolejkę przed zakończeniem sezonu traci bowiem cztery punkty do bezpieczniej pozycji w tabeli. "Duma Warmii" występowała na zapleczu piłkarskiej Ekstraklasy przez 10 lat.

Foto: Stomil Olsztyn

Gdy w piątek Puszcza Niepołomice wygrała na wyjeździe 2-1 ze Skrą Częstochowa, wiadomo było, że tylko zwycięstwo w Sosnowcu przedłuży nadzieję olsztyńskich piłkarzy na utrzymanie. Natomiast Zagłębiu do zrealizowania tego celu wystarczał remis. Dlatego to goście starali się częściej konstruować akcje i dążyć do zdobycia bramki. Na niewiele się to jednak zdało... Bliżej szczęścia byli natomiast gospodarze. W samej końcówce w poprzeczkę trafił Szymon Sobczak.

Mecz zakończył się bezbramkowym remisem, co oznacza, że po dziesięciu latach od awansu Stomil spada z Fortuna 1 Ligi. Posłuchajcie, jak spotkanie podsumowali trenerzy: Piotr Jacek i Artur Skowronek.

14 maja 2022 - Sosnowiec (Stadion Ludowy)
Zagłębie Sosnowiec - Stomil Olsztyn 0-0

Zagłębie: Michał Gliwa - Filip Borowski, Dominik Jończy, Vedran Dalić, Mateusz Bodzioch, Dawid Gojny - Maksymilian Banaszewski (76' Patryk Bryła), Michał Masłowski, João Oliveira, Szymon Pawłowski (76' Wojciech Szumilas) - Szymon Sobczak.

Stomil: Kacper Tobiasz - Karol Żwir, Rafał Remisz (46' Krzysztof Toporkiewicz), Kevin Lafrance, Maciej Dampc, Jonatan Straus (74' Merveille Fundambu) - Filip Wójcik (74' Hubert Sobol), Shun Shibata (82' Guttiner), Maciej Spychała (83' Hubert Szramka), Łukasz Moneta - Patryk Mikita.

Żółte kartki: Banaszewski, Masłowski - Żwir, Dampc.

 

Sezon 2021/2022 Stomil Olsztyn zakończy domowym spotkaniem z Puszczą Niepołomice - w niedzielę 22 maja o 12:40.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: