14.05.2022

Pewne zwycięstwo Stomilanek. Są dwa kroki od Ekstraligi!

Stomilanki Olsztyn wygrały na wyjeździe 5-0 (4-0) z Ząbkovią Ząbki i wróciły na drugie miejsce w tabeli I ligi piłki nożnej kobiet. Drużyna Dariusza Maleszewskiego wykorzystała potknięcia Pogoni Tczew i SWD Wodzisław Śląski. Na dwie kolejki przed końcem sezonu jest blisko wywalczenia awansu.

Olsztynianki przed tygodniem straciły punkty remisując na własnym boisku 1-1 ze Skrą Ladies Częstochowa. Jeśli chciały wrócić na pozycję premiowaną awansem do Ekstraligi - nie mogły już sobie pozwolić na błędy. W Ząbkach zagrały bardzo pewnie i konsekwentnie - zarówno w obronie, jak i w ataku. Już w pierwszej połowie po dwie bramki strzeliły Katarzyna Kałużna i Kamila Osajkowska. Po przerwie jeszcze jednego gola dołożyła ta druga i Stomilanki mogły cieszyć się z efektownego zwycięstwa 5-0.

Z trenerem Dariuszem Maleszewskim rozmawiał Piotr Szauer. Posłuchajcie!

Niespodzianką zakończył się inny mecz dwudziestej kolejki I ligi. Ostatnia drużyna tabeli Rolnik Biedrzychowice wygrała u siebie 3-1 z SWD Wodzisław Śląski. Natomiast Resovia Rzeszow pokonała 3-2 Pogoń Tczew. To pozwoliło zespołowi z Olsztyna awansować na drugie, premiowane awansem miejsce.

Ząbkovia Ząbki - Stomilanki Olsztyn 0-4 (0-5)

Stomilanki: Ptaszek - Krech, Silny, Lewandowska, Trofimiuk, Osajkowska, Turenntino (88' Topal), Sokołowska, Kałużna (82' Rokicka), Rosiak (71' Rabiega), Postol (88' Długozima).

Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki ligowe. W najbliższą sobotę 21 maja o 13:00 Stomilanki podejmą na własnym boisku Trójkę Staszkówka-Jelna. Tydzień później na wyjeździe zmierzą się z  SWD Wodzisław Śląski.