03.05.2022

Puchar Polski dla Rekordu. Constract przegrał w finale

Constract Lubawa przegrał we własnej hali 2-4 (2-3) z Rekordem Bielsko-Biała i to goście sięgnęli po Puchar Polski w Futsalu. W pierwszym meczu także wygrali 4-2. Dla drużyny Dawida Grubalskiego sezon się już właściwie skończył. W Futsal Ekstraklasie straciła szansę na tytuł.

Choć lubawianie musieli we wtorek odrobić dwubramkową stratę, nikt nie przekreślał ich szans. W futsalu dwa gole to niewiele. Ale by myśleć o zwycięstwie z taką drużyną jak Rekord, Constract musiałby zagrać mecz niemal doskonały. A to się nie udało...

Już w pierwszej połowie goście trzykrotnie pokonali Grzegorza Okuniewskiego. Zresztą przynajmniej przy dwóch bramkach mógł on zachować się lepiej. Na trafienia Michała Marka, Sebastiana Leszczaka i Michała Kubika, gospodarze odpowiedzieli dwoma golami Luana. Tuż po przerwie na 4-2 podwyższył Paweł Budniak.

Dawid Grubalski nie miał już nic do stracenia. Wycofał bramkarza i Constract zaczął napierać w przewadze. Ale na nic się to zdało. Pewnie bronił Barłomiej Nawrat i wynik nie uległ już zmianie. Po Puchar Polski sięgnął Rekord Bielsko-Biała.

Constract Lubawa – Rekord Bielsko-Biała 2-4 (2-3)
Luan 7', 15' - Michał Marek 5', Sebastian Leszczak 6', Michał Kubik 9', Paweł Budniak 21'

Choć sezon 2021/2022 w Futsal Ekstraklasie jeszcze trwa, Constract stracił już właściwie szanse na walkę o tytuł. Na cztery kolejki przed końcem rozgrywek zajmuje trzecie miejsce w tabeli. Do liderującego Piasta Gliwice traci aż 10 punktów. Do drugiego Rekordu Bielsko-Biała o połowę mniej, ale ta drużyna ma jeszcze do rozegrania jedno zaległe spotkanie.

Lubawianie już w najbliższą sobotę 7 maja o 12:00 zmierzą się na wyjeździe z Clearexem Chorzów.