02.05.2022

Stomilanki zrobiły kolejny krok w stronę Ekstraligi

Stomilanki Olsztyn wygrały na wyjeździe 3-1 (2-0) z Polonią Środa Wielkopolska i awansowały na drugie miejsce w tabeli I ligi. Na cztery kolejki przed zakończeniem obecnego sezonu są bardzo blisko wywalczenia awansu do Ekstraligi. Szansę na to wciąż ma jednak aż sześć drużyn.

Można było  mieć obawy, jak podopieczne Dariusza Maleszewskiego zaprezentują się po ciężkim pucharowym meczu z UKS-em SMS Łódź. Jednak już od pierwszych minut dominowaly na boisku. Zagrożenie stwarzały zwłaszcza po stałych fragmentach gry.

Wynik w 26. minucie otworzyła Katarzyna Kałużna. Po błędzie bramkarki Polonii trafiła... do pustej bramki. Już trzy minuty później było 2-0. Dośrodkowanie z prawej strony boiska trafiło w pole karne, a tam pewnym strzałem wykończyła je Wioletta Tkaczyk. Jeszcze przed przerwą mogło być 3-0, ale stuprocentowej okazji nie wykorzystała Kałużna.

Na początku drugiej połowy Alicja Sokołowska dość zaskakującym strzałem pokonała jednak bramkarkę rywalek. Zawodniczki z Środy Wielkopolskiej odpowiedziały na to honorowym trafieniem Julii Mikołajczak. Ale Stomilanki mogły i powinny wygrać zdecydowanie wyżej. Niestety zmarnowały jeszcze 2-3 doskonałe sytuacje.

Polonia Środa Wielkopolska - Stomilanki Olsztyn 1-3 (0-2)
Mikołajczak 80' - Kałużna 26', Tkaczyk 29', Sokołowska 48'

Polonia: Parecka - Nowak, Falkowska, Ratajczak, Szewczyk - Grzybowska (Walczak), Drożak- Szukalska, Mikołajczak, Ciesiółka- Wielińska (Sroczyńska)
Stomilanki: Ptaszek - Osajkowska, Kędzia, Silny, Lewandowska, Postol(70' Krech), Sokołowska, Rosiak (83' Sivakova), Kałużna, Topal (83' Turrentino), Tkaczyk.

Stomilanki awansowały na drugie miejsce w tabeli I ligi. Mają tyle samo punktów co liderująca w tej chwili Czwórka Radom. Za ich plecamy czają się jednak Pogoń Dekpol Tczew i SWD Wodzisław Śląski (tylko dwa punkty straty) a także Resovia Rzeszów (trzy punkty straty). Szósta jest Polonia Środa Wielkopolska (z siedmiopunktową stratą do liderek).

Do końca sezonu zostały już tylko cztery kolejki ligowe. W najbliższej Stomilanki na własnym boisku zmierzą się ze Skrą Częstochowa (w niedzielę 8 maja o 18:30).