28.04.2022

Stomilanki zakończyły swoją przygodę z Pucharem Polski. Niespodzianka była blisko

Stomilanki Olsztyn przegrały na własnym boisku 2-3 (0-1) z UKS-em SMS Łódź i na ćwierćfinale zakończyły swoją przygodę z Pucharem Polski. Mimo porażki drużynę Dariusza Maleszewskiego należy pochwalić za postawę w spotkaniu z liderkami Ekstraligi. Były blisko sprawienia niespodzianki.

To łodzianki były zdecydowanymi faworytkami środowego spotkania. Swoją przewagę udowodniły w pierwszej połowie. Po trafieniu Anny Rędzi prowadziły 1-0. Ale po przerwie gospodyniom najpierw udało się wyrównać za sprawą Oliwii Silny. A później swoją szanse wykorzystała Adriana Rosiak i było 2-1. Olsztyńska drużyna mogła nawet podwyższyć na 3-1, ale strzał jednej z zawodniczek zatrzymał się na słupku.

Końcówka należała już do UKS-u. Dwie bramki Katarzyny Konat dały łodziankom zwycięstwo i awans do półfinału Pucharu Polski. "Szkoda tych straconych bramek. Wszystkie padły ze stałych fragmentów gry. Ale uważam, że dziewczyny zagrały na dobrym poziomie. Pokazały siłę i mam nadzieję, że zadziała to pozytywnie" - ocenił trener Stomilanek Dariusz Maleszewski. "Mamy potencjał. Chcemy wygrać I ligę. Chciałbym, żeby takie mecze były u nas na co dzień od przyszłego sezonu."

Z Dariuszem Maleszewskim rozmawiał Piotr Szauer. Posłuchajcie!

Trenera UKS-u SMS Łódź Marka Chojnackiego zapytaliśmy natomiast o to, czy jego zdaniem Stomilanki są już gotowe na grę w Ekstralidze.

Stomilanki Olsztyn - UKS SMS Łódź 2-3 (0-1)
Oliwia Silny, Rosiak - Anna Rędzia, Katarzyna Konat 70, 88

Stomilanki: Ptaszek - Osajkowska, Kędzia, Silny, Turrentino, Postol, Sokołowska (75' Sivakova), Rosiak, Kałużna, Topal, Tkaczyk.
UKS SMS: Szperkowska - Piórkowska, Enjo (46' Kolis), Konat, Zieniewicz, Grzybowska, Abambila, Rędzia (46' Krezyman), Jedlińska, Kopińska (88' Malesa), Gąsieniec (64' Dąbrowska)

Przed Stomilankami jeszcze walka o awans do Ekstraligi. Na pięć kolejek przed końcem sezonu zajmują trzecie miejsce w tabeli I ligi. Do liderek tracą jednak tylko punkt. Już w najbliższą sobotę 30 kwietnia o 15:00 zagrają na wyjeździe z Polonią Środa Wielkopolska.