27.11.2021

Pewna wygrana Stomilanek z Ząbkovią Ząbki

W zaległym spotkaniu pierwszej ligi piłki nożnej kobiet Stomilanki Olsztyn pokonały w Mrągowie 4-0 (3-0) Ząbkovię Ząbki. Bramki dla drużyny prowadzonej przez Dariusza Maleszewskiego zdobyły: Jaime Turrentine, Katarzyna Kałużna, Wioletta Tkaczyk i Adrianna Rosiak.

Choć runda jesienna w pierwszej lidze zakończyła się już w połowie listopada, olsztynianki miały do rozegrania jeszcze dwa zaległe mecze. Oba zaplanowano... w Mrągowie. Nie udało się dogadać z OSiR-em i ponownie wystąpić na stadionie przy ul. Piłsudskiego. Także Warmia nie wyraziła zgody, by Stomilanki o ligowe punkty mogły powalczyć przy ul. Sybiraków.

Ząbkovia jest jedną z najsłabszych drużyn obecnego sezonu. Dlatego podopieczne Dariusza Maleszewskiego były zdecydowanymi faworytkami sobotniego spotkania. I już w pierwszej połowie udowodniły swoją wartość. Wynik w trzydziestej minucie otworzyła Jaime Turrentine. Jeszcze przed przerwą kolejne bramki dorzuciły Katarzyna Kałużna i Wioletta Tkaczyk. A w drugiej połowie na 4-0 podwyższyła Adrianna Rosiak.

"Ostatnie tygodnie pokazują, że jesteśmy w dobrej dyspozycji. To przekłada się na wyniki w Pucharze oraz w lidze. Na pewno w sobotę można było się pokusić o jeszcze większą zdobycz bramkową" - podsumował trener Dariusz Maleszewski.

Z Dariuszem Maleszewskim rozmawiał Wojtek Miśkiewicz. Posłuchajcie!

STOMILANKI OLSZTYN - UKS ZĄBKOVIA ZĄBKI 4-0 (3-0)
Jaime Turrentine 30', Katarzyna Kałużna 37’, Wioletta Tkaczyk 39’, Adrianna Rosiak 77’

Stomilanki: Krajewska - Krech, Silny, Kędzia, Lewandowska, Osajkowska, Turrentine (80’ Waszczuk), Sivakova, Kałużna (86’ Dlugozima), Rosiak, Tkaczyk

Ostatnie spotkanie rundy jesiennej Stomilanki rozegrają także w Mrągowie. W środę 1 grudnia o 12:00 zmierzą sie tam z SWD Wodzisław Śląski. Jeśli wygrają - awansują na pierwsze miejsce w tabeli pierwszej ligi. Obecnie są piąte tracąc do liderek tylko dwa punkty.