16.10.2021

Popis skuteczności olsztyńskich koszykarek w Jezioranach

KKS Olsztyn pokonał w Jezioranach 107:67 (29:28, 20:20, 33:7, 25:12) AZS Politechnikę Gdańsk i awansował na trzecie miejsce w tabeli 1 ligi koszykówki kobiet. Podopieczne Tomasza Sztąberskiego zagrały niesamowicie skutecznie. A dzięki dobrej obronie odskoczyły rywalkom w drugiej połowie meczu.

Olsztynianki chciały zrehabiliować się za ostatnią wyjazdową porażkę 53:60 z AZS-em Uniwersytet Warszawski. W stolicy zagrały fatalnie w ataku. Wystarczyło jednak kilka dni by na parkiecie prezentowały się zupełnie inaczej. Choć... spotkanie z drużyną z Gdańska rozpoczęły od wyniku 0-7. Szybko jednak dogoniły rywalki i po pierwszej kwarcie prowadziły 29:28. Druga również była bardzo wyrównana (20:20). Ale w trzeciej i czwartej KKS dominował już pod każdym względem. Dzięki czemu wygrał cały mecz róznicą 40 punktów - 107:67.

"Skutecznością i obroną wygrywa się mecze. Dziś nasza skuteczność w rzutach za trzy punkty była ponad 50 procentowa. To się rzadko zdarza nawet w Ekstraklasie i to było kluczem. Cieszę się, że twierdza Jeziorany jest nadal niezdobyta" - podsumował trener olsztynianek Tomasz Sztąberski.

"Liczy się zwycięstwo. Nie ważne czy wygrałyśmy jednym punktem czy więcej" - mówiła kapitan KKS-u Olsztyn Joanna Chełchowska.

Najskuteczniejszą zawodniczką meczu była natomiast Alicja Wawrzyniak. Zdobyła 29 punktów (w tym 18 rzutami za 3 punkty). "Narzuciłyśmy swoje tempo, wykorzystywałyśmy sytuację, dzieliłyśmy się piłką i udawało się kończyć akcje" - oceniłą spotkanie.

Wojtek Miśkiewicz rozmawiał także z trenerem gdańszczanek Adamem Millerem. Posłuchajcie!

KKS Olsztyn - AZS Politechnika Gdańsk 107:67 (29:28, 20:20, 33:7, 25:12)

KKS Olsztyn: Joanna Chełchowska (9), Natalia Sobotka (6), Nikola Pałasz, Alicja Wawrzyniak (29), Patrycja Daliga (8), Ewelina Kitkowska (4), Karolina Giżyńska (4), Ksenia Woźniak (22), Marta Sztąberska (23), Izabela Birkos (2), Gabriela Olechnowicz.

Kolejne spotkanie KKS Olsztyn rozegra także w Jezioranach. W sobotę 23 października o 13:30 podopieczne Tomasza Sztąberskiego zmierzą się z UKS-em Huraganem Wołomin.